Dzieci, Nauka przez zabawę, polecamy, przedszkole, Rodzice, szkoła, wiek wczesnoszkolny

Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie?

12 grudnia 2016

Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie? Pewnie są setki miejsc wartych obejrzenia i zapewne o wielu nawet nie słyszałam. Ale skoro już trafiłam do miejsca, w którym moi chłopcy mieli oczy jak pięć złotych, a ja sama oglądałam miejsce w zachwycie, postanowiłam że Wam o nim opowiem.

Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie?

Na pewno do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Brzmi poważnie? Zapewne. Zaręczam jednak, że dziecko odnajdzie się w tym miejscu wspaniale, zaciekawi je wiele przystosowanych do jego wieku zadań i eksponatów, a co najważniejsze połączy zabawę z edukacją. Warto zaszczepić w dziecku chęć poznania historii, a tym samym chronić pamięć i kształtować przyszłość.

Czy dziecko nie będzie się nudzić?

W muzeum dziecko ma szansę poznać historię Żydów polskich. Szereg ciekawych warsztatów dla dzieci już od czwartego roku życia. Bajkowo kolorowa sala edukacyjna i doświadczeni edukatorzy, kochający pracę z dziećmi. Kultura żydowska, tradycja – w tym miejscu przeniesiesz się w magiczny sposób do innych czasów i innej, wspaniałej kultury. Edukatorzy uczą empatii, odpowiedzialności i co bardzo ważne tolerancji. Połączenie nauki z efektywną zabawą, to coś co pokocha każde dziecko. Dziecko dowie się dzięki zabawie co to jest Szabat, zrobi własnoręcznie besamimkę (pojemnik na zioła), nauczy się piosenek żydowskich, pozna hebrajski alfabet, a także odwiedzi cudowne Miasteczko na wystawie stałej. Nuda to ostatnie co czeka w tym miejscu na dziecko.

Wystawa stała

W muzeum jest otwarta wystawa stała, która zrobiła na mojej rodzinie ogromne wrażenie. I choć byliśmy tam z dziećmi i skupialiśmy się bardziej na części przeznaczonej dla dzieci, udało się zerknąć do przestrzeni pozostałych, które już planujemy odwiedzić sami. Niesamowite doznania, wzruszenia i powaga miejsca. Pięknie wyeksponowane pamiątki, cudowne obrazy. To miejsce jest absolutnie wyjątkowe.

Musicie wiedzieć, że muzeum otwarte jest na całe rodziny, na nauczycieli, przedszkola, studentów. Każdy i dziecko i dorosły będzie tym miejscem zachwycony. Naprawdę wyjątkowe muzeum. Jedno z piękniejszych miejsc jakie widziałam.

Miejsce dla najmłodszych

A jeśli myślicie, że Wasze dziecko jest za małe i będzie się nudzić, rozwiewam wątpliwości. Przestrzeń edukacyjna U Króla Maciusia to miejsce nie tylko na naukę, ale i szaleństwa klockowo – poduchowe, teatrzyk lalek i pacynek, a także mnóstwo kredek, puzzli, gier i zabawek.

Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie? Zdecydowanie do Muzeum Polin!

Uwaga! Dla dziecka między 7 a 16 rokiem życia i młodzieży uczącej się między 16 a 26 rokiem życia, posiadającej legitymację cena ze wejście to tylko 1 zł!!! W czwartki wejście na wystawę stałą i czasową bezpłatny dla każdego! Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie? Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie? Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie? Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie? Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie? Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie? Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie? Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie? Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie? Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie?

Wszystkie malunki ręcznie malowane przez zdolnych studentów z całego świata…cudowne!Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie? Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie? Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie? Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie? Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie? Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie? Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie? U Króla Maciusia :)Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie? Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie? Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie? Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie? Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie? Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie? Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie? Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie? Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie? Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie? Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie? Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie? Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie? Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie? Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie? Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie? Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie? Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie? Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie? Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie? Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie? Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie?

A tam za ścianą …Zagłada…tam wrócimy już bez dzieci, choć bombardujące samoloty mocno skupiały uwagę chłopców. Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie? Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie? Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie? Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie? Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie? Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie? Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie? Gdzie warto zabrać dziecko w Warszawie?

Podobne wpisy

3 komentarze

 • Reply entomka 12 grudnia 2016 at 19:15

  Jedno z tych miejsc, które i my chcemy koniecznie zobaczyć będąc w stolicy…

  • Reply Marta 13 grudnia 2016 at 08:05

   Szczerze polecam! Cudowne miejsce, każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

 • Reply Zwykła Matka 13 grudnia 2016 at 12:24

  Bardzo ciekawe wycieczki :) My bylismy dopiero dwa razy w stolicy i nie udało się wszystkiego ogarnąć, ale na wiosne planujemy znowu wyjazd :)

 • Leave a Reply