Dzieci, Nauka przez zabawę, polecamy, Rodzice, wiek wczesnoszkolny

View-Master – zabawka, która wkręca również dorosłych

26 września 2016

View-Master od Mattel opisywałam już w TYM wpisie, jednak po godzinach spędzonych w upiornych domach (to my, dorośli), oceanach i kosmosie (chłopaki) a także na safari (dziewczynki) stwierdziłam, że powinnam pokazać wam tę zabawkę bardziej szczegółowo.

View-Master hipotetycznie miał być zabawką dla dzieci. I nie powiem, w dużej części nadal nią jest :). Jednak to my dorośli błądzimy korytarzami upiornych domów i skaczemy do góry ze strachu, gdy coś nas atakuje znienacka. Widok przekomiczny, kołatanie serducha w gratisie ;). Jest wiele „filmików”, które możemy obejrzeć za pomocą View-Master. Z każdym bardziej interesującym nabieramy ochoty na więcej. Masakra, jak to wkręca! Chodzimy, zbieramy punkty, otwieramy zaszyfrowane drzwi. Upodobaliśmy sobie horrory i wsiąkamy coraz bardziej…w tajemnicy przed dziećmi. Jak lubicie adrenalinę, będziecie naszą wersją zachwyceni :).

Dla kogo taka zabawka?

View-Master dedykowany jest dla dzieci powyżej 7 lat. Oczywiście młodsze dzieci również wykazują zainteresowanie, siedmiolatek natomiast nie potrzebuje dorosłego do pomocy, by uruchomić urządzenie. Do uruchomienia gogli niezbędny jest smartfon – działający pod kontrolą Androida, na którym zostanie zainstalowana odpowiednia aplikacja. Dzięki tej aplikacji możemy wgrać przygotowane przez producenta scenerie, które bawią i uczą, pokazują dziecku świat. Wraz z goglami dostaniecie krążek demonstracyjny, czyli tzw. demo. Pełną wersję trzeba niestety kupić oddzielnie. Nie jest na szczęście to cena z kosmosu, więc każdy kto zobaczy demo, zamawia pełną wersję ;).

Co można zobaczyć?

Pierwszym rozszerzeniem, który widzieliśmy i który bardzo spodobał się chłopcom był kosmos. Dzięki goglom dzieciaki mogą oglądać układ słoneczny, stację kosmiczną. Wrażenie świetne – rozgwieżdżone niebo, samoloty…

Kolejnym Dzika Przyroda, przygotowana we współpracy z National Geographic. Wspaniałe dzikie zwierzęta, piękne krajobrazy – dziewczynki oszalały :).

Ostatnia pozycja to ciekawe miejsca. Można zobaczyć interesujące miejsca, ciekawe lokalizacje na całym świecie.

Po włożeniu telefonu z aplikacją do gogli, postępujemy zgodnie z instrukcją ukazującą się na obrazie. Okulary przyłożone do oczu przenoszą nas w nowy, nieznany wymiar. Sterujemy okularami, ale też własną głową :). Tematyka dostępnych krążków z pewnością zainteresuje dzieci, dostarczy im nową dawkę wiedzy, a także rozbudzi wyobraźnię. Nauka staje się zabawą. Rozrywka uczy.

Jak dorośli wkręcają się w View-Master?

Nas zdecydowanie filmiki, które wyszukujemy w wirtualu, które zaskakują i co tu dużo mówić straszą. Wkręcamy jedno drugie, udajemy bohaterów, po czym gdy wyskoczy coś zza winkla nieoczekiwanie wzdrygamy się na maksa. Dobrze, że gogle mają tasiemkę, którą można założyć na nadgarstek. Niejeden raz wypadło nam urządzenie z rąk ze strachu :). Filmy nakręcone są w technice 360 stopni, więc możecie sobie wyobrazić efekt :)

Cena gogli ok. 120 zł, rozszerzenie ok. 45 zł

View-Master gogle View-Master zabawa View-Master 360 stopni View-Master nowa technologia View-Master okulary View-Master radość View-Master czad

 

Podobne wpisy

No Comments

Leave a Reply