polecamy

Przygody Miszki na dobry wieczór

21 maja 2015

Puszczacie swoim dzieciom audiobooki? Ja sięgnęłam po nie, gdy razu pewnego dopadła nas choroba i czytanie bajek  przed snem stało się dla mnie prawdziwą katorgą, z racji bolącego gardła. Była to całkiem nowa sytuacja dla moich dzieci. Na początku były nieco zdezorientowane, bo jak to? bajkę słyszą, ale gdzie jest obraz? :), ale wystarczyło że uświadomiłam Im, że to bajka opowiadana żeby wsłuchali się w opowieść. Teraz zdarza się, że audiobooki włączamy w podróży, czy też w ciągu dnia. Oczywiście nie zastępują nam one ukochanego grupowego czytania, ale są świetną alternatywą dla gier komputerowych, czy bajek w telewizji. Kładziemy się i tulimy, a głośnik rozbrzmiewa baśnią…Mam wrażenie, że samo słuchanie bajek bardzo działa na wyobraźnię dzieci. Nie widzą gotowego obrazu, tworzą go sobie po swojemu, każde w swojej główce. Do tego ćwiczymy również pamięć, gdyż rozmowy o wysłuchanej opowieści to już u nas rytuał. Dzieciaki prześcigają się w komentowaniu poczynań audiobookowych bohaterów ;).

Audiobook, który chciałam Wam dziś pokazać towarzyszy nam w ostatnich wieczorach. Opowieści z Piaskowego Boru to przepięknie wydane słuchowisko dla dzieci, opowiadające o perypetiach króliczycy Miszki. Miszka to ciekawe świata zwierzątko, które opuszcza miejsce, w którym dorastało, by w kilka dni przeżyć fantastyczne przygody. Nie są to jakieś tam zwykłe przygody, a zdarzenia które odmieniły na zawsze Miszkę i cały świat dookoła. Nie będę Wam streszczać bajki, ale na zachętę powiem, że bajka ta uczy akceptacji samego siebie oraz niezależności. Pozwala dostrzec wiarę we własne możliwości, docenić własny potencjał, a także prawi o tym, jak ważna jest w życiu przyjaźń. Lubimy takie mądre opowieści bardzo! Zapadają w pamięć i naprawdę potrafią dostrzec niewidoczne dla oczu. Do tego miłe dla ucha piosenki, zaśpiewane kojącym głosem. Opowieści z Piaskowego Boru polecam Wam i Waszym pociechom. Założę się, że sami wsłuchacie się z przyjemnością :).

 

Opowieści z Piaskowego Boru – Jaga Słowińska

DSC_0526DSC_0529DSC_0530DSC_0525

Podobne wpisy

6 komentarzy

 • Reply Magdalena Burek 21 maja 2015 at 09:11

  Uśmiech Gai najlepszy;dd. Anielce zazdroszczę karnacji, przeca ona już słońca nie potrzebuje i ta opaseczka;p. U nas audiobooków dużo ma Tosia z Kostkiem:) Chętnie słuchają:) Zdrowiejcie Kochani<3<3<3

  • Reply Tosinkowo 21 maja 2015 at 09:31

   Gaja ma uśmiech flmowy :P. Anielka cały rok opalona, też Jej zazdroszczę Madziu:). Buziaki :*

 • Reply Noelka Pe 21 maja 2015 at 12:38

  Ale uśmiechy, kupię płyty w ciemno <3 ;)

  • Reply Tosinkowo 23 maja 2015 at 00:18

   uśmiechy zawsze obecne ;) ♥

 • Reply Asia Szarańska 21 maja 2015 at 15:41

  Puszczam bajki audio na youtube :)

 • Leave a Reply