Dzieci, konkursy, Nauka przez zabawę, polecamy, przedszkole, Rodzice, wiek wczesnoszkolny

Prace domowe mogą być przyjemne. Do wygrania zabawki AGD

27 maja 2017

Prace domowe przyjemnością? Polemizowałabym dzisiaj, zwłaszcza po intensywnym dniu w pracy i ogarnięciu czwórki rozbrykanych malców. Ale nie o mnie tu chodzi. Moje dziewczyny uwielbiają prać, sprzątać i gotować. A potem relaksować się przy herbatce i świeżo zblendowanym deserku ;).

Prace domowe odkąd sięgam pamięcią intrygowały moje córki. Chłopcy również zaglądali do pralni, czy łapali za odkurzacz, ale niestety ich zapał o wiele szybciej przemijał. Ot, sprawdzę i popróbuję, a potem i tak resztę zostawię mamie. Lepiej już było w kuchni. Gotować kochają wszyscy i gdy tylko krzątam się przy piekarniku, pomocników mam aż nadto. I choć często ciężko przy takiej ilości kucharzy o swobodne manewry, cieszę się i doceniam, że chcą nowych rzeczy wciąż próbować.

Prace domowe od maluszka

Warto pokazywać malcom jak wyglądają codzienne obowiązki domowe. Zresztą, na pewno same również dostrzegą, że mamusia czy tatuś sprzątają, a pralka służy do tego, by codziennie mogły włożyć czyste ubranko. Jest tyle ciekawych rzeczy w domu: pralka, mikrofalówka, mikser, ekspres do kawy, odkurzacz… Cały ogrom różnorakich pomocników, dzięki którym żyje się czysto i przyjemnie. W sklepach znajdziemy wiele takich sprzętów, również w dziale zabawkarskim. Dotychczas jednak wszystkie takie urządzenia spotykałam w intensywnym kolorze różu, co nieco mnie drażniło. I wcale nie o róż tu chodzi (kolor jak kolor), ale o stereotypowe przypisywanie takich zabawek dziewczynkom. Sprzątanie i gotowanie to babska sprawa? A w życiu! Mężczyźni przecież również muszą potrafić obsłużyć pralkę czy zmywarkę, a nie dzwonić za każdym razem o ratunek, gdy kobieta wyjdzie z domu. Logiczne? No ba! Dlatego kolor różowy to mocne ograniczenie w tym temacie, bo mniemam że większość chłopców, tak jak i moi synowie uważają ten kolor za „dziewczyński”.

Zabawki, które uczą jak dbać o dom

Mamy takie cuda w domu. I brawa wielkie dla marki Natalia, która łamie te okropne stereotypy i cały sprzęt AGD wypuściła w soczyście barwnej zieleni. Dzięki temu prostemu trikowi po rozpakowaniu zabawek, chłopcy również złapali po zabawce i razem z siostrami urządzili dzień wielkiego sprzątania i gotowania. Zabawa była przednia, bo wszystkie te urządzenia działają! Dzięki bateriom mikser miksuje, blender blenduje, pralka pierze a odkurzacz pochłania okruszki. Wszystko działa jak należy, wydając z siebie dźwięk imitujący ten sprzęt prawdziwy, który na co dzień dzieci obserwują w domu.

Mamy taki sprzęt do rozdania!

Zobaczcie na te wszystkie cudowności i na dziewczynki pochłonięte zabawą. Sprzęt zabierany jest wszędzie. Na piknik, na podwórko i do przyjaciółki. Nie ma dziecka, które przeszłoby obojętnie obok takiego ogromnego zestawu różnorakich urządzeń domowych. Wszystko świeci, wydaje dźwięki, pochłania na długie chwile. Teraz i Twoje dziecko może taki zestaw przygarnąć. Co należy zrobić, by ten cudowny zestaw trafił do Was? Biegnij na naszego fejsbuka, tam znajdziesz szczegóły konkursu. Powodzenia!

prace domoweprace domowe prace domowe prace domowe prace domowe prace domowe prace domowe prace domowe prace domowe prace domowe prace domowe prace domowe prace domowe prace domowe prace domowe prace domowe prace domowe prace domowe prace domowe

Podobne wpisy

1 Comment

  • Reply Rivulet 2 czerwca 2017 at 05:22

    Wygląda pięknie :))
    Ale niestety mam alergię na zabawki, które wydają dźwięki ;D

  • Leave a Reply