Dzieci, Kobieta, polecamy, Rodzice

Piękne pisanki, które zrobisz sama!

17 marca 2016
I pomyśleć, że wszystko zaczęło się od strony Westwing. Tak, trafiłam na nią gdy poszukiwałam idealnej sofy do salonu. Od jakiegoś czasu poszukuję inspiracji remontowych i przeglądam internety nałogowo. Oprócz sofy i wielu innych cudowności odkryłam również cały wór inspiracji na dekorowanie domu w zależności od sytuacji.

Zwykle zachwycałam się talentami różnych twórczych osób, ale sama nie próbowałam się spełniać w tej dziedzinie, gdyż wydawało mi się, że te cudne cudności na pewno wykonać jest niezwykle trudno. A tu taka niespodzianka! Odkryłam miejsce, w którym nie dość, że każdy kolejny pomysł krzyczy do mnie: „zrób to sama! potrafisz”, to filmiki instruktażowe dają mi taką gwarancję. Rozkoszuję się swoim nowo odkrytym talentem zaskakując najbliższych. Gdyby wiedzieli jakie to wszystko teraz jest proste :).

W tym roku pierwszy raz od dawien dawna zostajemy na święta w domu i to my będziemy gościć rodzinę. Cieszę się bardzo, bo będę mogła zabłysnąć nowo odkrytymi umiejętnościami. Uwielbiam całe zamieszanie z przygotowywaniem świąt. Jednych to męczy, a mi dodaje energii. Nie jest nowiną, że spełniam się z powodzeniem w kuchni, wymyślając nowe potrawy, a teraz mam szansę przystroić swój dom inaczej niż zwykle. Nawet nasze pisanki w tym roku wyglądają inaczej. Ile mieliśmy frajdy w odkrywaniu tych prostych sposobów ozdabiania to nasze. Cała rodzina była zaangażowana. Trafiłam na kopalnię pięknie podanej wiedzy i zamierzam bezwstydnie wykorzystać ten fakt jak tylko się da. Te Święta będą twórczo pracowite, gdyż większość dekoracji przygotujemy samodzielnie, a pisanki wykonane w bardzo szybki acz efektowny sposób, tylko nas do tego zapaliły.

Zresztą zobaczcie sami! Dzielę się z Wami swoim odkryciem, bo nie sposób tego przemilczeć. Ja jak tam trafiłam, tak zostałam. Magazyn Weswting przejrzałam i ciągle mi mało. Nie sposób pominąć żadnego działu, to magazyn który inspiruje mnie jak żaden inny. Znalazłam tam idealne bibeloty do kuchni, znalazłam proste sposoby na odmienienie przedpokoju, a nawet zasugerowałam się przy wyborze materaca do sypialnianego łoża. Dużo znajdziecie tam stylu skandynawskiego, który nie ukrywajmy święci swoje triumfy. To niebywałe, ale nigdy wcześniej nie wsiąkłam w nic do takiego stopnia. Jak zawiązać kokardę? Jak przygotować idealny posiłek? Jak odmienić sypialnię w czterech krokach? To tylko trzy przytoczone przykłady, które wykorzystałam z powodzeniem a cały czas odkrywam nowe pomysły. Wiem jak trudno jest zwizualizować niektóre własne projekty i jak często efekt końcowy nie jest zadowalający, ja od wielu po prostu odstąpiłam, bo tu znalazłam lepsze. Jakby ktoś wyjął pomysł z mojej głowy, ale doszlifował go w najmniejszym detalu. Uwielbiam takie strony. Tak bardzo ułatwiają mi życie. No i wnoszą piękno, o czym zapomnieć nie wolno.

Już widzę moje dziewczynki w dzień Wielkanocy. Zawsze widok małych dziewczynek niosących święconkę do kościoła mnie wzrusza. A Was? :). Idą te małe kobietki dostojnie i dumnie, dzierżąc w rączkach przygotowane z wielką starannością koszyczki. Białe rajstopki, płaszczyki, fikuśne stroiki i jakże ważne, samodzielnie wykonane zadanie. Uwielbiam święta, w całej ich rozciągłości. Moje dzieci również doczekać się ich nie mogą. Przywołujemy je szybciej, tworząc po kolei nasze świąteczne ozdoby. Czy Wy także zaczęliście już przygotowania? Jeśli nie, może zainspirujecie się moim odkryciem i naszymi pisankami na ten rok? :).

A potem gdy już poświęcone produkty zjemy we wspólnym, rodzinnym posiłku zaczyna się największa frajda dla dzieciaków. Bo przecież jak co roku królik wielkanocny i w tym podłoży drobne upominki. No pod warunkiem, że dzieci będą grzeczne, a to nie lada wysiłek przecież :). Ja w tym roku chyba byłam grzeczna, bo dostałam talent dekoracyjny w prezencie. Tak to sobie będę tłumaczyć :).

Filmik, który pokaże Wam krok po kroku jak zrobić błyskawiczne i efektowne pisanki. Ja swoje zrobiłam w 10 minut:

I kolejny, hicior według mnie zważywszy na fakt, że mam całe mnóstwo znudzonych już lekierów do paznokci :). Tu użyłam lakieru w kolorze złota. Piękne pisanki, zachwycona jestem na maksa. Tak będzie wyglądał mój duży świąteczny stół, jak dzisiejsza zapowiedź. To co, próbujecie?

A poniżej moje błyskawiczne, 10 minutowe pisanki. Świetna zabawa i wspaniały efekt. Piękne pisanki możesz zrobić sama!Piękne pisanki Piękne pisanki Piękne pisanki Piękne pisanki Piękne pisanki

Podobne wpisy

22 komentarze

 • Reply Okiemamy 17 marca 2016 at 12:00

  Wow bomba :) świetny i prosty sposób

  • Reply Marta 17 marca 2016 at 21:54

   Migusiem mamy piękną dekorację :)).

 • Reply Bożena 17 marca 2016 at 12:05

  Cudowne inspiracje :*

  • Reply Marta 17 marca 2016 at 21:54

   Bardzo mi przypadły do gustu :).

 • Reply Natalia 17 marca 2016 at 12:36

  Pięknie ci to wyszło! Naprawdę! A stronę dodaje do ulubionych. Ja namiętnie przeglądam „Pinterest”, a na fanpage gazety „Claudia” też roi się od cudownych pomysłów :D
  Biało czarne pisanki-moje ci one!! Chyba odgapie !

 • Reply Mama Calineczki 17 marca 2016 at 12:44

  Piękne ;) i filmik czeski :P

 • Reply monika 17 marca 2016 at 13:05

  Super pomysł? ten z lakierem Super pewnie wykorzystam ?

  • Reply Marta 17 marca 2016 at 21:54

   Polecam, fajna alternatywa dla resztek lakierów, a jakie ozdoby! ;)

 • Reply Ana 17 marca 2016 at 16:16

  Można linki? bo filmiki nie działają :*

  • Reply Marta 17 marca 2016 at 21:53

   Jak nie działają? działają :)).Na telefonie otwierasz czy na lapku?

 • Reply Miśka 17 marca 2016 at 17:59

  cudowności;D

  i mogę komentować znów;D:D;D
  buziaki;D

  • Reply Marta 17 marca 2016 at 21:52

   Jak się cieszę :))

 • Reply Wiesia 17 marca 2016 at 18:02

  Super pomysły można znaleźć na tej stronie. Na pewno skorzystam nie raz :).

  • Reply Marta 17 marca 2016 at 21:52

   Strona wspaniała, przestać oglądać nie mogę :))

 • Reply Tissana 17 marca 2016 at 18:43

  Piękne! <3
  Martulka, napisałaś, że spełniasz się w kuchni, a może by tak…jakiś blog kulinarny albo chociaż od czasu do czasu jakies przepisy tu? :) Chętnię pożyczę jakieś fajne przepisy :D

  • Reply Marta 17 marca 2016 at 21:52

   A wiesz? zamierzam wklejać swoje przepisy właśnie :)) :*

 • Reply Michał Domański 17 marca 2016 at 21:22

  fajny pomysł z tymi lakierami do paznokci :)

  • Reply Marta 17 marca 2016 at 21:51

   Prawda? lakiery zawsze gdzieś wieją resztkami, a tak wykorzystane aż do #projektdenko ;)

 • Reply Sylwia N 18 marca 2016 at 08:54

  Piękne dekoracje :) i można robić z dziećmi. A zajączki skradły moje serce!!!

  • Reply Marta 18 marca 2016 at 09:53

   Sylwia dziękuję :* A zajączki dostaniesz w pepco za 4.99 zł za sztukę :)). One miały taką różową wstążeczkę pod szyją, ja zdjęłam bo wolę surowe białe :)

 • Reply żyć nie umierać 18 marca 2016 at 18:57

  Nad taką dekoracją jajek bym nie pomyślała – proste i jakie fajne! U nas idą synowie i mama do figurki Bożej Męki niedaleko nas i tam ksiądz przyjedzie i poświęci nasze koszyki ze święconką :)

 • Reply http://fashionable.com.pl/ 25 marca 2016 at 14:50

  Super pomysły, śliczne pisanki!

 • Leave a Reply