Dzieci, Nauka przez zabawę, przedszkole

Paleta Wyprawka Przedszkolaka absolutny hit w naszym domu

9 marca 2016
Paleta Wyprawka Przedszkolaka w naszym domu używana jest codziennie. Gaja i Anielka dosłownie wsiąkają w tą zabawkę. Gdy zaczynają rozgrywkę, przestają reagować na to, co dzieje się dookoła (a wiecie jak jest, zwykle dziecko widzi i słyszy wszystko). Pierwszy raz z tą paletą zetknęłam się na spotkaniu blogerskim w Grodzisku. Zainteresowała mnie bardzo, uwielbiam drewniane zabawki a jeśli dodatkowo jest to zabawka edukacyjna, więcej mi już nie trzeba. Szczerze jednak przyznaję, iż nie sądziłam że tak bardzo trafi ona w gust mojej najmłodszej pociechy. Gaja jest absolutną jej fanką i w prawdziwe zdumienie mnie wprawia, gdy coraz trudniejsze etapy przechodzi w mgnieniu oka. Byłam pewna, że będzie miała jakieś trudności, ta paleta naprawdę wymaga skupienia, a tu proszę! Za każdym razem zwycięstwo!

W domu mamy Paletę z zestawem dla przedszkolaka, ale to nie jest wyłącznie zabawka dla przedszkolaków. Można dokupić karty, których jest cała gama do wyboru i trafić w preferencje jak i wiek swojego dziecka. Na przykład mamy tarcze ćwiczeń jak te nasze, czyli ogólnorozwojowe, ale są też karty ćwiczące odejmowanie i dodawanie, mnożenie i dzielenie, karty wzbogacające dziecko o wiedzę z przyrody, czy plastyki, a także karty do samodzielnego opracowywania ćwiczeń. Jeszcze dziś złożę zamówienie na pozostałe. Skoro przedszkolaki moje tak dały się ćwiczeniom pochłonąć, liczę że ze starszakami będzie podobnie.

Przybliżę Wam nieco o co w tym chodzi

Paleta – dlaczego paleta? Ano dlatego, że kształtem przypomina paletę malarską. W dwunastu kolistych wgłębieniach umieszczone są okrągłe drewniane klocki: 6 krążków i 6 pierścieni w sześciu kolorach.Paleta Wyprawka PrzedszkolakaPaleta Wyprawka PrzedszkolakaJedna strona tarczy (czyli tej tekturki wymienniej, którą nakładamy na paletę, czyli podstawę) zawiera 12 zadań. Na jej obrzeżu znajduje się 12 odpowiedzi. Umiesczone przy każdym zadaniu barwne oznaczenie wskazuje kolor klocka, który należy umieścić w polu z właściwym rozwiązaniem. Gdy dziecko już rozwiąże zadania, odwraca kartę do góry nogami, tam znajdują się poprawne odpwiedzi. Strona kontrolna służy zatem do sprawdzenia, czy zadania wykonane są poprawnie. Jest super, gdy kolory się zgadzają z kolorami półkoli. Jeśli nie, ćwiczymy dalej.Paleta Wyprawka Przedszkolaka Paleta Wyprawka PrzedszkolakaI strona kontrolna:Paleta Wyprawka PrzedszkolakaPaleta Wyprawka Przedszkolaka to idealny komplet na dobry początek. W jej skład wchodzi paleta z drewna (którą wykorzystamy na każdym etapie wczesnoszkolnym naszego dziecka 0-III, 12 tematycznych tarcz ćwiczeń przystosowanych do możliwości percepcyjnych dzieci w wieku przedszkolnym.

ZALETY PALETY :)

 • Bawi i uczy – rozwija zdolności
 • Kształtuje osobowość i charakter
 • Daje satysfakcję z efektów samodzielnej pracy
 • Motywuje wszystkie dzieci: bardziej i mniej zdolne, młodsze i starsze.

Patrząc na Gaję dodam jeszcze, że zajmuje na długi czas! A któż z nas nie marzy o tym, by dziecko zajęło się czasem samym sobą, a nam odpuściło? No właśnie…a jeśli jeszcze jest to zajęcie tak rozwijające, to tylko przyklasnąć. Świetne na prezent! My zgodnie polecamy – Paleta Wyprawka Przedszkolaka.

I co mile zaskakuje, cena jak na taką zabawę nie wygórowana, kupicie Paletę za ok. 45 zł. Do kupienia TU.Paleta Wyprawka Przedszkolaka Paleta Wyprawka Przedszkolaka Paleta Wyprawka Przedszkolaka Paleta Wyprawka Przedszkolaka Paleta Wyprawka Przedszkolaka Paleta Wyprawka Przedszkolaka Paleta Wyprawka Przedszkolaka Paleta Wyprawka Przedszkolaka Paleta Wyprawka Przedszkolaka Paleta Wyprawka Przedszkolaka I znów sukces! :)Paleta Wyprawka Przedszkolaka

Podobne wpisy

12 komentarzy

 • Reply asia/wkawiarence.pl 9 marca 2016 at 15:55

  świetna zabawa ! chętnie sama bym sie do dziewczynek przyłaczyła :)

  • Reply Marta 9 marca 2016 at 16:14

   Asiu, właśnie to dodatkowy atut tej zabawy :)). Z chęcią towarzyszymy :D

 • Reply salusiowo 9 marca 2016 at 18:17

  Extra zabawa!

  • Reply Marta 9 marca 2016 at 22:39

   wspaniała! i jakie niesie korzyści ;)

 • Reply Katarina 9 marca 2016 at 18:51

  I przede wszystkim doskonale ćwiczy koncentrację.
  świetna zabawka edukacyjna.

  • Reply Marta 9 marca 2016 at 22:39

   O tak, zdecydowanie! Już wiem, że gry edukacyjne będą pojawiać się u nas jeszcze częściej :)

 • Reply Mela 9 marca 2016 at 20:00

  Jakie śliczne tulipany! A drewno kocham miłością nieograniczoną!

  • Reply Marta 9 marca 2016 at 21:00

   Więc mamy tak samo! ;) Tuipany kocham, te wyjątkowo ładnie się trzymają :)

 • Reply Nasze Bąbelkowo 9 marca 2016 at 20:25

  Fajna sprawa ! Chyba się skusimy i zakupimy Bąblowi tak „na zapas” – zawsze może trochę poczekać w szafie, aż Junior podrośnie :) Pozdrawiam.

  • Reply Marta 9 marca 2016 at 21:01

   Warto zakupić, bo zabawa przednia. Junior podrośnie raz dwa, czas pędzi jak szalony :)

 • Reply Katarina 10 marca 2016 at 05:29

  Ja polecam gry z serii „Smart Games:
  Mój bratanek dostał ode mnie taką:
  http://ecsmedia.pl/c/granna-smart-games-gra-logiczna-blokada-m-iext24815952.jpg
  Paru znajomym kupiłam gry z tej serii też na urodziny, na imprezach jest walka o te gry, bo wciągają na maksa, są zdecydowanie dla nieco starszych dzieci, ale na jednej imprezie dziecko czekało, bo jego grę przechwyciły mu dwie ciotki i kuzynka niemal się o nią bijąc i grały jak wściekłe:D

  • Reply Marta 10 marca 2016 at 17:00

   O jak cudnie, że się podzieliłaś! Nie znam tej gry, a teraz na pewno zakupię. Jesteśmy gierkomaniakami :))). My też przejmujemy pałeczkę i zabieramy dzieciakom ich zabawki hahahahha, biedne maluchy ;))

  Leave a Reply