O mnie

Cześć!

Mam na imię Marta i jestem kobietą po czterdziestce. Żałowałam w życiu kilku decyzji i wyborów, jednak muszę przyznać, że każda trudna sytuacja wiele mnie nauczyła i sprawiła, iż jestem dziś tym, kim jestem. A jestem silną kobietą, która wie czego chce w życiu i skrupulatnie do tego dąży. Urodziłam piątkę wspaniałych dzieci. Najstarszy, niespełna 21 letni syn już się usamodzielnił i wiedzie dorosłe życie w innym mieście (duma rozpiera), natomiast czwórka młodszych (6, 7, 8 i 10 lat) każdego dnia daje mi powody do uśmiechu i jeszcze większej determinacji w działaniu. Od dwóch lat wychowuję samodzielnie czwórkę dzieci, dając im to, co najważniejsze – miłość, bezpieczeństwo, spokój i bezwzględną akceptację.

Bycie mamą pochłania mnie bez reszty. Jest zdecydowanie moją życiową rolą i największym sensem życia. O dzieciach wiem dużo, ale nigdy dość. Wciąż się ich uczę i wciąż pozwalam się zaskakiwać. Bycie mamą nauczyło mnie, że czasem lepiej jest niedowidzieć i niedosłyszeć, co skrzętnie wykorzystuję. Każdego dnia dostaję mnóstwo czułości i mnóstwo uśmiechów. Każdego dnia dostaję również mnóstwo powodów do wyskoczenia przez okno, na szczęście wciąż udaje mi się tę pokusę zwalczyć ;).

Blog jest moją pasją, narodził się z miłości do dzieci i rośnie razem z nimi. Nie znajdziesz tu złotych rad, recepty na wychowanie dzieci, ani też gotowej instrukcji ich obsługi. Chętnie natomiast podzielę się z Tobą własnym doświadczeniem i na tej podstawie pomogę jak potrafię. Nie lubię narzekać w życiu, więc na blogu też tego nie robię. Jestem zlepkiem sprzeczności. Lubię soloną czekoladę i płacz ze szczęścia. Wzruszają mnie staruszkowie i przedszkolne przedstawienia.

Uwielbiam gotować. Odprężam się w kuchni. Kocham ostrą kuchnię i smak pietruszki. Nauczyłam się szybko spać i jeszcze szybciej wysypiać. Kocham fotografować, uwielbiam ludzi z pasją, zarażam optymizmem. Dla mnie zawsze szklanka jest do połowy pełna. Nie znoszę kłamstwa, podłości i plotkowania. Wszystko inne jestem w stanie oswoić.

Na moim blogu dzielę się z Tobą swoim szczęściem, swoimi wątpliwościami, a także swoim punktem widzenia. Czasem wrzucę kulinarny eksperyment, a innym razem szepnę, gdzie możesz udać się po fajne gadżety. Chętnie z Tobą porozmawiam jeśli tylko zostawisz swój komentarz :).

DSC_0654