Dzieci, Nauka przez zabawę, polecamy, przedszkole, szkoła, wiek wczesnoszkolny

Nauka języka angielskiego może być świetną zabawą!

22 stycznia 2019

Nauka języka angielskiego nie zawsze kojarzy się dziecku miło i bywa, iż jest przykrą koniecznością. Tymczasem jest wiele sposobów na to, by te dość trudne dla malca lekcje zamienić w ulubione zajęcia. Wystarczy odrobina chęci, czas poświęcony dziecku i korzystanie z pomocy edukacyjnej, która je przyciągnie.

Nauka języka angielskiego – kiedy zacząć?

Naukę języka angielskiego najlepiej jest zacząć jak najwcześniej, wtedy też szybciej zauważymy efekty. Im wcześniej dziecko przyswoi język, tym łatwiej go opanuje. Język angielski jest dziś uznawany za niezbędny i kluczowy, otwiera na świat, pozwala na wstęp do lepszych szkół, w przyszłości daje gwarancję awansów, a co się z tym wiąże większych zarobków. Małe dzieci powinny uczyć się języków obcych poprzez zabawę. Nauka powinna kojarzyć się z czymś ekscytującym i ciekawym. Pomyśl tylko co pomyślałby Twój – dajmy na to czterolatek, gdybyś kazała mu wkuwać obcobrzmiące słówka. Wątpię, by taka forma nauki przyniosła efekty. Prędzej rozdrażnienie i zniecierpliwienie.

Nauka języka angielskiego – od czego zacząć?

Twoje dziecko ogląda czasem bajki? Włącz mu prostą bajeczkę w anglojęzycznej wersji. Zapewniam Cię, że malec nadal będzie bajką zainteresowany, a przy okazji osłucha się prostych słówek i zwrotów w języku angielskim. Co więcej, powoduje to też mniejsze wyrzuty rodzica, który wspomógł się nieszczęsną bajką, gdyż potrzebował nieco czasu dla siebie ;). Będąc już całkiem poważną polecam z pełną świadomością wszelkie książeczki z angielskimi nazwami do ilustracji – u nas fajnie się sprawdziła książka „Na tropie angielskich słówek” od Kapitana Nauki. Dużo ilustracji, za każdym razem dziewczynki odkrywają nowe obrazki i próbują przeczytać ich angielską nazwę. Wiele z nich znają już na pamięć. Kolejna rzecz – elektronika. Jeśli dziecko prosi Cię o tablet (a umówmy się, mało które nie prosi), to zamiast odmawiać, albo dawać dla świętego spokoju, dajmy w konkretnym celu. Są naprawdę fajne programy do nauki języka angielskiego. Sprawdź na na przykład Dingo Lingo na yt. Zamiast walczyć z technologią, wybieraj mądrze.

Nauka angielskiego z Albikiem – prawdziwy hit!

Nasze ostatnie odkrycie jeśli chodzi o szlifowanie obcego języka. Język angielski – Mówiące pióro z książką. Mówię Ci, to jest świetne! W sumie gdyby nie było, nie zostałoby Zabawką Roku, prawda? Ale do konkretów. Zestaw, którym się zachwycam i który pokochały moje dziewczynki….ale też chłopcy chętnie po niego sięgają. Przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym – dzieci, które jeszcze nie potrafią samodzielnie czytać (Gaja), ale też dla dzieci w wieku szkolnym, które chcą poszerzać swoją wiedzę (Nela, Franio i Antek). W zestawie znajdujemy książkę z ilustracjami, oraz mówiące pióro, które odczytuje  załadowane w książce treści! Dzięki temu nie dość, że dziecko usłyszy dany zwrot, to także nauczy się go poprawnie wymawiać. W książeczce jest wiele treści – są piosenki, przeróżne odgłosy, dialogi, ale też quizy, w których dziecko może sprawdzić poziom swojej wiedzy. Co warto podkreślić w serii Czytaj z Albikiem są także inne książki, na przykład książka, która pozwala poznać ciało człowieka, a także atlas świata. Mówiące pióro pasuje do każdej z książek. Jeśli zatem posiadasz zestaw Albika, później możesz jedynie dokupić inne interesujące Cię książki, by poszerzać wiedzę z innych dziedzin. Jeśli chcesz zachęcić dziecko do nauki języka angielskiego, z Albikiem pójdzie Ci to jak z płatka. Ta zabawa naprawdę wciąga, moje obydwie testerki potrafią odsłuchiwać treści z książeczki godzinami.

Czytaj z Albikiem – koniecznie zajrzyj.

Nauka języka angielskiego

Nauka języka angielskiegoNauka języka angielskiegoNauka języka angielskiegoNauka języka angielskiegoNauka języka angielskiegoNauka języka angielskiegoNauka języka angielskiegoNauka języka angielskiegoNauka języka angielskiegoNauka języka angielskiegoNauka języka angielskiego

 

Podobne wpisy

No Comments

Leave a Reply