Blogosfera, Dzieci, Kobieta, polecamy, Rodzice

Mamo, To Ja – zaprasza na bezpłatne warsztaty!

25 września 2015
warsztaty-MTJ.jpg

Osiemnaście lat temu, gdy byłam w pierwszej ciąży nie miałam dostępu do internetu. Dziś zapewne ciężko to sobie niektórym nawet wyobrazić, bo jak żyć bez wujka google? :). Mamy przecież mnóstwo stron stworzonych z myślą o ciężarnych: są kalkulatorki ciąży, są przeróżne fora, listy wyprawek i czego tylko dusza zapragnie. Jeśli mamy ochotę możemy nawet zapytać o radę lekarza, czy położnej łącząc się z nimi online. Wystarczy otworzyć laptop i mamy wszystko podane na tacy. Nie ma pytań bez odpowiedzi. Jak nie lekarz, to inna ciężarna koleżanka rozwieje Twoje możliwości.

Jak więc ja sobie radziłam z pierwszą ciążą bez internetu?

Wyśmienicie!

Każdego miesiąca biegłam w te pędy do kiosku, w którym pani Halinka odkładała dla mnie miesięcznik Mamo, To Ja. Pamiętam, że czytałam tą gazetę od przysłowiowej deski do deski. Jest to jedyna gazeta okołodzieciowa, której pozostałam wierna. Ale nie myślcie, że tylko ją czytałam. Od zawsze miałam zamiłowanie do pisania, więc pisałam listy do redakcji, które niejednokrotnie ukazywały się na łamach czasopisma. Mało tego, gdy urodziłam drugie dziecko i zakupiłam pierwszą lustrzankę (to był już czas internetu, ale miłość do papierowej wersji czasopisma została;), zaczęłam robić zdjęcia i wysyłać na wszelakie konkursy ogłaszane w Mamo, To Ja. Kilka razy zdjęcie małego Antosia znalazło się w naszym ukochanym piśmie. Wiecie, że mam je schowane do dziś? :).

Z całą świadomością mogę powiedzieć, że przez pierwsze lata życia moich dzieci, towarzyszyło nam Mamo, To Ja. A i teraz lubię po nie sięgnąć. Na pewno i Wy je dobrze znacie, wciąż przecież święci triumfy! Nadal pomaga młodym mamom, nadal jest pomocne i bardzo rzetelne. Gdy otrzymałam zaproszenie do dołączenia do akcji hasztagowej #warsztatyMTJ, nie wahałam się nawet chwili. Przecież ja tak długo obcuję z miesięcznikiem, że niemal czuję się fizycznie jego częścią ;).

Ale Wy przecież nie wiecie o co chodzi z tą hasztagową akcją! :) Już wyjaśniam.

#warsztatyMTJ to nic innego jak promowanie bezpłatnych warsztatów edukacyjnych dla rodziców. Dacie wiarę? Już nie tylko możecie czytać o poradach, ale możecie również uczestniczyć w warsztatach! A na takich warsztatach dzieje się wiele dobrego. Możecie porozmawiać z ekspertami od zdrowia i żywienia dzieci, wziąć udział w szkoleniu z pierwszej pomocy, a także pod okiem położnej przećwiczyć kąpiel noworodka. Młode mamy, ale macie teraz dobrze – Mamo, To Ja wychodzi Wam naprzeciw :). Ja choć noworodka nie mam i co więcej, nie planuję już mieć – sama wybiorę się na takie warsztaty, gdy tylko wystartują w pobliskim mieście. Wiedzy nigdy za dużo, tak samo jak przemiłej atmosfery i kawy wypitej w towarzystwie cudownych, inspirujących koleżanek. Takie spotkania powinny być na stałe wpisane w kalendarz. Nie dość, że się człowiek oderwie od codzienności, spędzi czas w towarzystwie sobie podobnych kobiet, to jeszcze wyniesie tyle cennych informacji i to całkowicie za darmo. Jak nie korzystać się pytam? Zresztą liczby mówią za siebie. Wiecie, że w ciągu trzech lat trwania warsztatów Mamo, To Ja wzięło w nich udział ponad 22 tysiące rodziców z całej Polski?

I tu mam dobrą informację, bo jesienią warsztaty Mamo, To Ja odbędą się w 20 miejscach!

Sprawdź, gdzie masz najbliżej i zaznacz kartkę w kalendarzu. TU znajdziesz spis miast, w których odbędą się warsztaty, a także już teraz możesz zapisać się na jeden z dwóch cyklów : „będę mamą”, lub „jestem mamą”. No, chyba że chcesz na obydwa :).

Warto promować mądre wydarzenia. Internetowa akcja odbywa się na facebooku, instagramie i innych mediach społecznościowych. Przyklaskujesz takim akcjom? Dołącz! Wystarczy zamieścić na swoim profilu wpis dotyczący warsztatów Mamo, To Ja z hasztagiem #warsztatyMTJ. Dobre wieści niechaj się dobrze rozchodzą :).

O naszym spotkaniu napisali: Babyonline, Polki i Afterparty.

Do zobaczenia na warsztatach!

#warsztatyMTJ.jpg201202080632300.09115700d

Podobne wpisy

14 komentarzy

 • Reply Bożena Jędral 25 września 2015 at 06:42

  Mamo to ja towarzyszy mi od lat, a warsztaty-bomba :)

 • Reply Patrycja Wegner-Keiling 25 września 2015 at 06:43

  Fajna sprawa – dużo osób rzeczywiście ma wiele pytań i szuka na nie odpowiedzi.

  • Reply Tosinkowo 26 września 2015 at 05:41

   I najlepiej jak na te pytania odpowiedzą specjaliści ;).

 • Reply Alicja Wegner 25 września 2015 at 06:50

  Super sprawa, naprawdę :)

  • Reply Tosinkowo 26 września 2015 at 05:41

   O tak, cudowna inicjatywa!

 • Reply tAliwzmianki 25 września 2015 at 09:29

  Rewelacja! Sama chętnie wzięłabym udział w takich warsztatach :)

  • Reply Tosinkowo 26 września 2015 at 05:41

   Poszukamy, gdzie mamy najbliżej :).

 • Reply Justyna Komada 25 września 2015 at 10:28

  A ja bylam, będę a jakże! Fanka jestem ogromna!

 • Reply www.dwapluscztery.pl 25 września 2015 at 12:11

  TO jest naprawdę fajna sprawa – byłam już kilka razy i polecam !!

  • Reply Tosinkowo 26 września 2015 at 05:40

   Za Twoim przykładem warto iść :).

 • Reply Olga 10 lutego 2016 at 10:41

  Wybiorę się na kolejne :)

 • Reply Iwona 19 marca 2017 at 17:57

  Ja polecam wybrać się na warsztaty w tym roku! Dużo ciekawych informacji, w bloku Będę Mamą są super konkursy i nagrody od Fisher Price!

 • Reply Kinga 29 kwietnia 2017 at 20:28

  Dzięki Iwona, wybrałam się i faktycznie warto było :) Konkursy super, upominki i atmosfera na plus :)

 • Leave a Reply