Dzieci, Kobieta, polecamy

Mała pomoc, wielka radość – akcja PCK, P&G i Carrefour na rzecz potrzebujących dzieci

22 kwietnia 2018

„Mała pomoc, wielka radość” to wspaniała inicjatywa, dzięki której dzięki zakupom takim jak zwykle, możesz nieść pomoc ubogim rodzinom. Jedyne co musisz zrobić, by podzielić się dobrem, to kolejne zakupy zrobić w jednym ze sklepów Carrefour, wybierając produkty Procter & Gamble, wspierając tym samym podopiecznych PCK. Akcja trwa do 30 kwietnia. Pamiętaj, dobro wraca!

Są takie rodziny, w których zaspokojenie podstawowych potrzeb wciąż jest ogromnym wyzwaniem. Zakup żywności, ale też ubrań, czy środków higieny często przerasta możliwości finansowe wielu ludzi. Wiadomo, że skutki ciężkiej sytuacji materialnej rodziny uderzają najmocniej w dzieci. Niejednokrotnie słyszymy o wykluczeniu dziecka z kręgu rówieśników z powodu braku markowych ubrań, czy modnych butów. Takie wyśmiewane dziecko często staje się zakompleksione, izoluje się od grupy, czuje się gorsze, a chodzenie do szkoły staje się udręką. To wcale nie jest rzadkie zjawisko. To, co dla nas dorosłych wydaje się błahe, dla naszych dzieci może być ogromnym problemem i przeszkodą w codziennym funkcjonowaniu.

„Mała pomoc, wielka radość” dla dobra dzieci z ubogich rodzin

Ubóstwo i wykluczenie to duet idealny. Zwłaszcza jeśli mówimy o najmłodszych. Badania prowadzone przez psychologów wykazały, że ubóstwo w dzieciństwie może powodować znaczne szkody psychiczne w dorosłości, które to prowadzą do zaburzonych relacji z innymi ludźmi, problemów w nawiązywaniu znajomości, mniejszej odporności na stres, a także z gorszą samooceną. Dzieci żyjące w ubóstwie narażone są na wykluczenie społeczne i żeby temu zapobiec należy jak najwcześniej dbać o ich rozwój, zapewniając im normalne, godziwe warunki życia. Organizatorzy kampanii „Mała pomoc, wielka radość” troszcząc się o naszych najmłodszych obywateli postanowili po raz drugi powołać akcję wraz z Procter & Gamble, Polskim Czerwonym Krzyżem i Carrefour Polska, która zatroszczy się o podstawowe potrzeby dzieci.

„Mała pomoc, wielka radość” – które produkty konkretnie wspomogą akcję?

Każdy z nas może zaangażować się w akcję i pomóc najmłodszym z ubogich rodzin. Wystarczy, że do 30 kwietnia zrobisz zakupy w dowolnym sklepie sieci Carrefour i kupisz produkty marki Procter & Gamble np. pieluszki i chusteczki Pampers,  produkty do pielęgnacji włosów (Head&Shoulders, Pantene i Aussie), takie produkty jak Ariel, Vizir, Lenor, Fairy, AmbiPur, oraz produkty do higieny intymnej (Always, Naturella, Discreet), produkty do higieny jamy ustnej (Oral-B i Blend-a-Med) oraz produkty Gillette, Gillette Venus i Old Spice. 1% ze sprzedaży tych produktów w całości trafi do najuboższych polskich rodzin, czyli podopiecznych PCK. Dodatkowo beneficjenci otrzymają od firmy P&G zestawy produktów do higieny i pielęgnacji.

„Mała pomoc, wielka radość” czy to naprawdę ma sens?

Nawet nie wiesz jak wielki! Poprzednia taka akcja zdołała pomóc 1500 rodzinom z całej Polski. Rodziny te otrzymały wyprawki, w których pojawiły się również dodatkowe artykuły, takie jak: pościel, ubrania i przybory szkolne. Jeśli więc jeszcze zastanawiasz się nad przyłączeniem do akcji, porzuć obawy i śmiało pędź do Carrefour’a. Przecież i tak robisz zakupy do domu…dlaczego tym samym nie zrobić czegoś wielkiego? My już zakupiliśmy zapas chemii na kolejne miesiące. Świadomość pomagania innym pozwalała zapełniać wózek bezkarnie. Takie zakupy lubimy :).

 

Podobne wpisy

No Comments

Leave a Reply