Dzieci, konkursy

Kreatywny konkurs Poki – Scooby Doo i spółka :)

9 sierpnia 2015

Gdy dowiedziałam się o kreatywnym konkursie Poki na blogu mamao, wiedziałam że nie mogę nie wziąć w nim udziału. Ba! Od razu wiedziałam którzy bohaterowie i która gra ze strony Poki będą naszą inspiracją :). Ale czy to na pewno jedynie kreacja? A może to własnie my jesteśmy prawdziwymi postaciami? :). Liczba osób, płeć, a nawet pies! wszystko się zgadza! I przede wszystkim miłość do bajki, która licząc Najstarszego trwa już dobre kilkanaście lat. W domu mam jeszcze kasety video ze Scooby’im, a zmodyfikowany o niezrozumienie kilkulatka tekst tytułowej piosenki, wciąż rozbrzmiewa mi w uszach:

Skubi dubi du, pięciątku… 

Tak, według małego Lubusia nie było pędu co tchu, a pięciątek :). Jakże zatem nasz wybór mógłby być inny? :)

Jako, że chłopcy najczęściej z gier Poki wybierają właśnie Scooby’ego, a sentyment zawsze robi swoje, zabawiliśmy się przednio i stworzyliśmy bohaterów jak żywych :). Ubaw mieliśmy nieziemski, od zamysłu po finał. Najpierw wydrukowaliśmy zdjęcie bohaterów bajki, a potem zwiedziliśmy wszystkie okoliczne sh w poszukiwaniu odpowiednich materiałów (kolory musiały się zgadzać, ale krój także! żadnych odstępstw, bo małe Tosinki pilnowały, by każdy szczegół grał. Od koloru opaski we włoskach Daphne, po obrożę Scooby’ego). Następnie (tu to dopiero miałam wyzwanie), z pomocą małych asystentów uszyłam (khem, khem…) stroje, posługując się maszyną do szycia, która jest mi całkowicie obcą materią). Ile czasu spędziłam nad spodniami Freda, nie pytajcie!

-mamusiu, musisz uszyć raz jeszcze. Fred ma szersze nogawki! wrrrrr!!!

Ale do rzeczy:

Swoją pracę zgłaszamy w kategorii MODA (choć zahacza o kulinaria, biorąc pod uwagę scooby chrupki :). Grę, którą się inspirowaliśmy znajdziecie oczywiście w kategorii Gry Scooby Doo, a jej tytuł to: „Przekąski Scooby’ego”. Począwszy od wyszukiwania materiałów, po tworzenie postaci, a na finalnym filmiku kończąc – we wszystko zaangażowane były wszystkie z moich pięciorga dzieci. Ba! Nawet pies! (choć przyznaję, on po sklepach z wywieszonym językiem nie biegał:).

Do stworzenia jak najbardziej realnych postaci wykorzystaliśmy:

 • talentu aktorskiego Tosinków
 • prawdziwego oblicza Najstarszego
 • łakomstwa psa (za scooby chrupkę gotów był przemówić)
 • tony materiałów z drugiej ręki
 • maseczki do twarzy z alg
 • bryli z osiedlowego sklepiku
 • garniaka dziadka
 • wątpliwego talentu krawieckiego Tosinkowej Matki

A poniżej kilka kadrów z przygotowań:

DSC_0173DSC_0205 DSC_0213 DSC_0047

A tu już nasz filmik konkursowy :)

 

Konkurs przywołał fantastyczne chwile. Scooby Doo towarzyszy nam od bardzo dawna, wybór bohatera po prostu nie mógł być inny :). Dzieci każdego dnia proszą mnie, żebym włączyła nasz filmik. Dziękujemy Poki. Nigdy nie wpadlibyśmy na tak fantastyczną przygodę :).

DSC_0184DSC_0186 DSC_0193 DSC_0196 DSC_0197 DSC_0198

 

Podobne wpisy

10 komentarzy

 • Reply Magdalena Kołek 9 sierpnia 2015 at 14:37

  Jesteście najlepsi :-* :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

 • Reply ~Meg~ 9 sierpnia 2015 at 17:12

  Umieram ze śmiechu!!!!! Fantastycznie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Reply Tosinkowo 9 sierpnia 2015 at 19:18

   Cieszę się, że poprawiliśmy humorek :D :D

 • Reply Mama w biegu pl 9 sierpnia 2015 at 17:13

  Padłam!!! Lubek miszczu!

  • Reply Tosinkowo 9 sierpnia 2015 at 19:18

   Lubek miał na siebie pomysł od samego początku :P

 • Reply Paulina Stachyra 9 sierpnia 2015 at 19:16

  genialne!

 • Reply Magdalena Burek 9 sierpnia 2015 at 20:56

  Lal;)) tylko włączyłam filmik i wszyscy co Ty oglądasz:pp. Gosiek zaraz na bloga:d.Scooby Doo u nas od najmłodszych lat Gosi. Ma kolekcje płytek a z każdego odpustu musiała wrócić z balonem z ulubionym psem;)) Wasza wersja to po prostu bomba. Jak dla mnie jjuż wybraliście;**

  • Reply Tosinkowo 9 sierpnia 2015 at 21:00

   Jak widzę Scooby ma wielu fanów :)). Hahahaha pamiętam te odpustowe balony!. Dzięki Madziu, konkurencja ogromna, więc się nie napalamy – za to zabawa była przednia :). Nawet nie marzę o takiej wygranej ;).

  Leave a Reply