Kobieta

Kobieta to siła

7 października 2015

Patrzysz w lustro i coraz trudniej Ci dostrzec tą szaloną, niczym nie ograniczaną dziewczynę. W tych gorszych dniach zastanawiasz się czy ona w ogóle istniała. Bo może to tylko wytwór Twojej wyobraźni. Tęsknota za czymś niedoścignionym. Ułuda. I choć starasz się wykrzesać z siebie cień optymizmu, smutek zmęczonych oczu przesłania Ci to, co prawdziwe.

Nie jesteś jedyna. Takich jak Ty jest tysiące. To, czy zawalczysz o siebie, czy też pogodzisz z coraz częstszymi dołkami pozwoli innym zamknąć Cię w odpowiedniej szufladce. Zrób zatem wszystko, by zamieszkać w szufladce zwycięzcy. Omijaj zgnuśniałe tereny, uciekaj od pesymistycznych szlaków. To nie jest trudne. Gdy tylko zechcesz, nauczysz się tak latać, by zawsze lądować bezpiecznie.

Gdy mnie dopadają cięższe chwile uciekam się wciąż do tych samych, sprawdzonych sposobów. Jednym z nich jest samochód. Uwielbiam wsiąść do auta, włączyć swoją ulubioną muzykę na full i jechać przed siebie. Tylko i aż tyle. Zawsze uprzednio robię staranny makijaż i układam włosy. To pozwala mi cofnąć się w czasie do tych beztroskich dni, gdy jedynym moim zmartwieniem było to, czy mam pełny bak. Wyglądałam świetnie i tak właśnie się czułam. Od stacji do stacji. Od jednego komplementu przypadkowego przechodnia, do kolejnego. Lepiej wyglądasz – lepiej się czujesz. To działa. A co zrobić, gdy samochód i te kilka skradzionych godzin to za mało? Wyrwij więcej! Załatw opiekę do dzieci, spakuj walizkę i jedź. Sama, z partnerem, z przyjaciółką. Byle jak dawniej, byle dla siebie. Jeden wolny weekend rodzina Ci wybaczy, a jak wrócisz do nich promienna, piękna i uśmiechnięta, z pewnością za czas jakiś pomogą Ci zorganizować kolejny. Taka ucieczka każdemu jest potrzebna. Musisz przypomnieć sobie kim jesteś, bez tej całej, bądź co bądź umiłowanej otoczki. Zapomnij o tym, że jesteś matką. Pozwól sobie pobyć kobietą. Kobieta – nic więcej na tą chwilę. Pamiętasz co robiłaś zanim urodziłaś dzieci? Co Cię zajmowało? Pasjonowało? Wróć do tego, choć na parę chwil, choć na ten jeden, wyrwany z trudnem weekend. Kochasz teatr? Sprawdź repertuar. Może szalony koncert? Może samotny spacer brzegiem morza? A może chcesz powtórzyć skok na bungee? Spójrz w głąb siebie, wyciągnij rękę do tamtej dziewczyny sprzed lat. Zobaczysz, jak wspaniałe będzie to spotkanie. A potem spokojnie wrócisz do nowej wersji siebie. Z tęsknotą, ale i nadzieją, że nic nie jest nieodwracalne. Dobrze jest mieć wybór. Dobrze jest wiedzieć, że wciąż wszystko zależy od Ciebie. Że uśmiech dziecka, że rączka schowana w Twej dłoni, że słowo „kocham”na dobranoc. To Twoje. Bo im bardziej Twój świat żywy poza tym, tym bardziej tego doświadczasz.

Kobieta to siła – spójrz jak wiele możesz.

DSC_0175DSC_0104DSC_0133DSC_0401DSC_0142

Pamiętaj, że cały czas trwa nasz konkurs. TU go znajdziesz.

Podobne wpisy

8 komentarzy

 • Reply Justyna Komada 7 października 2015 at 21:43

  Mądrala :). Kiedyś udowodnię, ze mi myślenie ze łba wyciągasz! :). Nutka egoizmu! Bez tego ani rusz. Nie uwierzę nigdy, ze mozna byc szczęśliwa matka.. Żoną… Bez myślenia o sobie. Ale luz.. Mi to nie grozi :).

  • Reply Tosinkowo 8 października 2015 at 06:30

   Udowodnij! Ach jaka to będzie zabawa :)). Ty kochana jesteś najlepszym przykładem kobiety, która ani myśli gnuśnieć i narzekać. Dzięki takim kobietom jak Ty, powstają takie wpisy :*.

 • Reply Bożena Jędral 8 października 2015 at 06:44

  Bo w nas jest sex :*

  • Reply Tosinkowo 8 października 2015 at 18:21

   No pewnie, że jest ;) :*

 • Reply Magdalena Burek 8 października 2015 at 18:20

  Zdjęcia mogłabym oglądać na okrągło:))

 • Reply Nianio born to be wild 12 października 2015 at 06:52

  Ja podobnie mam jak Ty a ten czas był jak najlepsze lekarstwo

 • Reply Taliwzmianki 20 października 2015 at 14:29

  Ty akurat jesteś najlepszym dowowdem na to, że kobieta to siła. I mam tu na myśli wszystko, dosłownie wszystko. Nic, tylko brać z Ciebie przykład :* co do zdjęć….to och , ach i ech! Pięknaś!!!! <3

 • Leave a Reply