Dzieci, Nauka przez zabawę, polecamy, przedszkole, Rodzice, wiek wczesnoszkolny

Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka?

14 września 2016

W dzisiejszych czasach rozwój dziecka wspierać jest łatwo. Nawet jeśli nie posiadamy fachowej wiedzy, w każdej księgarni znajdziemy gro fantastycznych materiałów edukacyjnych dla malucha. Wystarczy odrobina chęci oraz czas poświęcony dziecku. Nawet w szkołach nauczyciele sięgają po fachową pomoc. Które z waszych dzieci nie przyniosło do domu książki ćwiczeń, którą można dodatkowo zakupić? Śmiało sięgajmy po mądre podpowiedzi. Kolorowe książeczki, karty z naklejkami, edukacyjne puzzle – to wszystko gwarantuje świetną zabawę, a przy okazji doskonale wspiera rozwój dziecka.

Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka? Ja osobiście zawsze przystaję przy stoisku z książeczkami. Nawet w marketach pojawiła się taka półeczka, którą lubimy odwiedzać. Moje dzieci bardzo chętnie rozwiązują zadania dostosowane do ich wieku, lubią wszelkie labirynty i zagadki. Dorysowywanie kształtów, liczenie przedmiotów, kolorowanie i dolepianie brakujących elementów wciąga je zawsze na kilkadziesiąt minut. Zwykle, gdy przynoszę nową książeczkę, czy grę najbliższą godzinkę mamy z głowy.

Cieszę się, że dzieciaki lubią tę formę rozrywki. Bardzo często sięgamy po nią, gdy na dworze jest brzydka pogoda i nie możemy już w takim samym stopniu jak latem korzystać z aktywności na powietrzu. Dziecko przyzwyczajone do wypełniania zadań w książeczkach, łatwiej znosi uziemienie w domu (choroba), gdyż dom wcale nie kojarzy się z nudą. Ja zgromadziłam już niezłe zapasy na jesień i wiem, że nasze długie wieczory będą mocno kreatywne i rozwojowe.

Oprócz gier planszowych, które kochamy miłością wielką, ostatnio zatonęliśmy w kolorowych kartach od Kapitana Nauki, które dzieciaki wypełniają zmywalnym mazakiem, co daje jeszcze więcej frajdy i więcej zabawy. Każde z nich może skorzystać z jednego zestawu, sprawdzić swoją wiedzę, a dla mnie jest to naprawdę spora oszczędność. Trzeba pamiętać, że zwykle kupuję wszystkie zabawki edukacyjne razy cztery. Tu nie byłoby problemu nawet z jednym zestawem, gdyż oprócz tego, że karty są zmywalne to dodatkowo jest ich bardzo dużo! W jednym zestawie znajdziecie aż 100 różnych zadań dla pięcio- i sześciolatków. To kilka godzin świetnej i mocno rozwijającej zabawy.

100 ZABAW Z KOPARKĄ BARBARKĄ

Inspirujące zagadki zawarte w książeczce i na 36 dwustronnych, zmywalnych kartach. Świetna pozycja dla chłopców (ale nie tylko:), gdyż przybliża świat produkcji i maszyn. Książeczka wzbogaca słownictwo i pobudzi dziecięcą wyobraźnię.

Produkt dostosowany do zdolności percepcyjnych dziecka w wieku 5 – 6 lat. Doskonali kompetencje matematyczne, logiczne i językowe (dzielenie wyrazów na głoski i sylaby), uczy klasyfikowania przedmiotów, pozwala ćwiczyć precyzję i spostrzegawczość. Ćwiczenia zawarte w tym zestawie są ułożone przez doświadczonych pedagogów, wspierają rozwój grafomotoryczny i przygotowują do nauki pisania. Dzięki specjalnemu dołączonemu do zestawu flamastrowi, zadania można powtarzać wielokrotnie.

Dziecko nie przejdzie obojętnie obok tego zestawu. Piękne ilustracje i urozmaicone ćwiczenia na pewno zachęcą dziecko do pracy. Warto podsuwać dziecku tego typu zadania, z pewnością będzie mu łatwiej w szkole oswoić trudną sztukę skupienia i systematyczności.

100 ZABAW Z LISEM FISEM

Las pełen zwierząt – dzieci poznają leśne zwierzęta i pomagają lisowi Fisowi wyjść cało z licznych perypetii. Inspirujące zagadki wzbogacają słownictwo i pobudzą wyobraźnię dziecka.

Warto sięgnąć po tą pozycję od Kapitana Nauki. Zaprezentowane zestawy to fantastyczna rozrywka dla małych odkrywców, a także:

 • poznawanie świata przyrody
 • poznawanie maszyn i urządzeń
 • zabawy z figurami geometrycznymi
 • wzbogacanie słownictwa
 • przygotowanie do nauki pisania.

Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka? Nie bać się sięgać po sprawdzone pozycje, poświęcać dziecku czas, odkrywać fantastyczne gry i zabawy! Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka? koparka Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka?zwierzęta Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka? Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka? zagadki Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka? książeczka Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka? labirynty Jak kreatywniewspierać rozwój dziecka? zadania

 

Podobne wpisy

2 komentarze

 • Reply Justyna Komada 14 września 2016 at 12:19

  O jaki czad! Nie znam, ale juz mi sie podoba! Poznać muszę bez dwóch zdań!

 • Reply Kinga 14 września 2016 at 13:32

  My już mamy parę kreatywnych kart od Kapitana Nauka :) Czekam tylko aż Mała mocno podrośnie i będziemy się rozwijać. I jeszcze muszę zerknąć co to wydawnictwo ma ciekawego ;)

 • Leave a Reply