Dzieci, Nauka przez zabawę, polecamy, przedszkole, Rodzice, wiek wczesnoszkolny

Gry planszowe – nasze nowości

28 listopada 2016

Gry planszowe towarzyszą nam stale. Uwielbiamy wspólnie wieczorami zagrać w jakąś fajną grę. To zbliża rodzinę, uczy dzieci zdrowej rywalizacji i odpowiedniego przyjmowania porażek. Już nie płaczą, że przegrali (choć kiedyś się zdarzało). Teraz przegrana oznacza jeszcze większą motywację. Każdy chce jak najszybciej odegrać się w nowej rundzie. O tym, że warto grać w gry planszowe pisałam już wcześniej tutaj. Nic w tej kwestii się nie zmieniło, gier przybywa sukcesywnie i dziś pokażę Wam nasze nowości.

NIE ŚMIEJ SIĘ – rodzinna gra familijna AlexanderGry planszowe - nasze nowości Gry planszowe - nasze nowości Gry planszowe - nasze nowości

To gra przeznaczona jest dla rodziny ze starszymi dziećmi 8+ (oczywiście do kupienia jest także wersja junior, której sprostają już 3 latki). My natomiast mamy wersję doroślejszą i często gramy w nią, gdy dzieci już smacznie śpią ;). Tak więc nie jest to wyłącznie rozrywka dla naszych pociech, ale również dla nas samych.

Celem tej gry jest zademonstrowanie wylosowanego hasła w taki sposób, by rozśmieszyć przeciwników. Mamy na to odpowiedni czas odmierzany przez dołączoną do gry klepsydrę. Kto roześmieje się pierwszy spada na planszy o jedno pole w dół. Jeśli trafimy na twardych zawodników i nie roześmieje się nikt, spada w dół osoba demonstrująca hasło. Trochę jak kalambury, z tymże tu powaga prowadzi na szczyt. A uwierzcie mi, często to bardzo trudne, by ją zachować :). W pudełku znajdziemy dodatkowo nos klauna, który można wykorzystać przy zadaniu. To świetna gra nie tylko na rodzinne wieczory, ale także na imprezy. Spróbujcie!

Wersja, którą my posiadamy daje możliwość gry aż 12 graczom. Ma dużą planszę i więcej pionków niż wersja podstawowa. Zawiera aż 660 haseł.

RODZINA TREFLIKÓW – loteryjka edukacyjna TreflGry planszowe - nasze nowości Gry planszowe - nasze nowości Gry planszowe - nasze nowości Gry planszowe - nasze nowości Gry planszowe - nasze nowości Gry planszowe - nasze nowości

Gra dla młodszych dzieci 3+. Ucieszy każde dziecko, a zwłaszcza to zakochane w rozśpiewanej bajeczce „Rodzina Traflików”, którą można oglądać na kanale ABC. W tej grze zadaniem jest dopasowanie elementów do odpowiednich miejsc. Dziecko wzbogaca słownictwo, rozbudza ciekawość poznawczą, rozwija pamięć wzrokową i sprawność manualną. Gra posiada kilka scenariuszy zabaw, do gry dołączone są świetne propozycje i co najważniejsze w tej grze dziecko ma również możliwość zabawy w pojedynkę, a nie tylko w grupie z innymi dziećmi.

GRA LOTTO ZWIERZĘTA – Kapitan NaukaGry planszowe - nasze nowości Gry planszowe - nasze nowości

Gra dla najmłodszych 2+. Pięknie ilustrowana gra rozwijająca spostrzegawczość i koordynację wzrokowo – ruchową u maluchów. Gra nieco podoba do Rodziny Treflików, gdyż tutaj również zadaniem dziecka jest dopasowanie obrazków. Gra pięknie wydana, wspaniałe ilustracje przyciągają wzrok. Gra posiada 6 kolorowych plansz i aż 36 okrągłych żetonów, które dziecko dopasowuje do plansz. Dziecko ćwiczy motorykę małą i umiejętność rozpoznawania kształtów.

Dostępna jest także wersja Gra Lotto Kolory.

SAWANNA – TreflGry planszowe - nasze nowości Gry planszowe - nasze nowości

Gra dla 2-5 osób w wieku 6+. Bajecznie kolorowe pudełko, na którym widzimy ilustrację ścigających się zwierząt. Celem gry jest wyścig! Które zwierzę jest najsprytniejsze? słoń, żyrafa, zebra… a może antylopa? Przekonamy się grając w tę grę i ścigając się do wodopoju. Każde ze zwierząt w tej grze może wykorzystać swoje atuty: żyrafa długą szyję, słoń swoją siłę, antylopa zwinność a lew budząc postrach!

Gra uczy logicznego myślenia oraz umiejętności planowania. Każdy gracz ma do dyspozycji 5 swoich zwierząt: żyrafę, zebrę, słonia, antylopę i lwa. Gracz decyduje, które zwierzę poruszy do przodu na planszy. Kluczem do sukcesu jest jak najlepsze wykorzystanie atutów swoich zwierząt. Gracz rzuca kostką i może przesunąć do przodu kilka swoich podopiecznych, a wyrzucając 6, także zwierzę przeciwnika. Po co? ano na przykład po to, by  jego słoń zlazł z mojej zebry i odblokował mi ruch nią. I tu widzimy całą strategię – ta gra to pełna emocji rozgrywka, w której blokowanie i wyścig idą w parze. Trzeba się nagłowić, pokombinować w związku z czym nie ma mowy o nudzie. Jedna z lepszych gier rodzinnych w tak niskiej cenie.

FOR FUN EVERYONE PUZZLE SENSORYCZNE – TreflGry planszowe - nasze nowościGry planszowe - nasze nowości Gry planszowe - nasze nowości Gry planszowe - nasze nowości Gry planszowe - nasze nowości

Puzzle dla dzieci od lat 3. My posiadamy z Królewną Śnieżką, ale są także inne. Puzzle składają się z 15 dużych elementów, są dwustronne i mają wyjątkową powłokę. Układanie puzzli nabiera nowego wymiaru. Dzięki specjalnej warstwie sensorycznej, a także niezwykle kolorowej grafice puzzle rozwijają percepcję dotykową oraz wzrokową. Jest to nowy integracyjny produkt, który pobudzi wyobraźnię każdego dziecka. Dziecko dotyka, patrzy i słucha, uczy się jak wygląda świat odbierany różnymi zmysłami. Zabawy dźwiękowe z rymowankami i zgadywankami dodatkowo rozwijają zmysł słuchu.

Seria For Fun Everyone Dziecko to wspaniała pomoc edukacyjna. Dziecko uczy się kolorów, cyfr, kształtów, wzorków, a także nazw zwierząt. Poznaje pory roku, owoce, warzywa a także zasady zdrowego żywienia. Seria wzbogaca słownictwo i pobudza dziecięcą wyobraźnię.

I to co w tej serii najpiękniejsze – łączy ona świat dzieci pełnosprawnych i niepełnosprawnych. Zabawa w szyfrowanie ucząca dzieci alfabetu brajla oraz filmy z instrukcją w języku migowym. Duży atutem są czytane przez lektora scenariusze zabaw i opowieści, opisujące to co dzieje się na obrazku.

FOR FUN EVERYONE  POZNAJ CYFRY – gra edukacyjnaGry planszowe - nasze nowości Gry planszowe - nasze nowości Gry planszowe - nasze nowości

Gra planszowa dla dzieci 4+.  Gra uczy cyfr od 1 do 9 a także podstawowych działań matematycznych. Razem z Zosią wybieramy się do głębin morskich, w wyprawę pełną przygód. Wszystkie walory tej serii opisałam już przy puzzlach powyżej, dodam jedynie, że seria jest rekomendowana przez Martę Bielawską – specjalistkę pracującą z dziećmi niewidomymi, słabowidzącymi, głuchoniewidomymi oraz dziećmi ze złożoną niepełnosprawnością w Polsce i na świecie.

Zajrzyjcie do Trefla i zobaczcie całą serię For Fun Everyone – naprawdę wielkie brawa za nią!

SHUFFLE MY LITTLE PONY – gra podróżna CartamundiGry planszowe - nasze nowości

Mała gierka, a wiele możliwości. Poręczne pudełeczko, które zmieści się w każdej torebce. Gra karciana dla dzieci 5+. W grze należy odnaleźć klejnoty księżniczki Celestii, czyli dopasować karty z klejnotami własnego kucyka do kart leżących na stole tak, aby stworzyć komplet klejnotów. Osoba, która zbierze najwięcej punktów, wygrywa. Dodatkowo po pobraniu darmowej aplikacji Shufflecards ze specjalną grą Księżniczki Celestii, zabawy będzie jeszcze więcej!

SHUFFLE KRAINA LODU – gra podróżna CartamundiGry planszowe - nasze nowości

Gra dla graczy w wieku 5+. Zasady jak przy kucykach Pony, z tą różnicą, że tam łączymy klejnoty, a tu płatki śniegu. Oczywiście w tej grze również możemy wykorzystać aplikację Shufflecard, dzięki której poznamy nowe warianty gry.

SHUFFLE TWISTER – gra podróżna CartamundiGry planszowe - nasze nowości

Kto nie zna twistera? :). Tu mamy do czynienia z jego mini wersją. Zakręcona zabawa, w której matą jest….gracz! Balansuje kartami na własnym ciele i dotyka innych kolorów, żeby pozostać w grze. Gra przeznaczona dla graczy w wieku 6+. Gra z dużą interakcją, idealna również dla dorosłych. Oczywiście tu także działa aplikacja Shufflecards.

A jutro pokażemy ukochane pluszaki interaktywne dziewczynek :).

Podobne wpisy

5 komentarzy

 • Reply Amatorka 28 listopada 2016 at 14:17

  Ale fajne gry.. pograłby :D

  • Reply Marta 28 listopada 2016 at 22:33

   Fajna zabawa :)

 • Reply Zwykła Matka 29 listopada 2016 at 07:50

  Mnie bardzo intryguje ta gra „Nie śmiej się” :)

 • Reply Jak zająć dziecko bez telewizora? Alternatywa dla elektronikiTosinkowo 19 września 2018 at 09:31

  […] niejednokrotnie, dzieląc się odkrywanymi nowościami. Możesz przeczytać stare wpisy TUTAJ i TUTAJ, a także TUTAJ. Jest ich o wiele więcej na blogu, bo kochamy ten rodzaj spędzania czasu, ale nie […]

 • Reply 5 powodów, dla których warto grać z dziećmi w gry planszowe - TosinkowoTosinkowo 1 października 2018 at 07:39

  […] skupić się na tych najistotniejszych dla nas. Jak wiesz, gry planszowe od zawsze były w moim domu, a wspólne, rodzinne chwile przy planszówkach pozostawiły wiele barwnych wspomnień. Nie […]

 • Leave a Reply