Dzieci, myśli, refleksje

Dzień Marzyciela! Pozwól sobie marzyć

8 września 2018

Dziś obchodzony jest Dzień Marzyciela. Skłoniło mnie to do refleksji na temat naszych marzeń, ich ewoluowania z czasem i sytuacjami, które spotykają nas w życiu. I choć o marzeniach częściej i z większą łatwością mówią dzieci, to warto pamiętać, że marzenia się nie starzeją i nikt z nas nie jest na nie zbyt dorosły.

Dzień Marzyciela to nasz dzień. Każdy z nas przecież o czymś marzy. Czasem porzucamy słowo „marzenia” na rzecz słowa „cele”, jednak chodzi w zasadzie o to samo – o urzeczywistnienie myśli o tym, czego byśmy chcieli dokonać. Człowiek bez marzeń…ciężko nawet wyobrazić sobie, że taki istnieje. Dzięki marzeniom oddychamy pełniej, stawiamy sobie cele, mamy aspiracje do tego, by dążyć do spełnienia swoich wyobrażeń o życiu. Marzenia mogą być różne, tak jak różni są ludzie. Jedni marzą o zagranicznych wycieczkach, inni o luksusowych samochodach, a dla innych marzeniem będzie zdrowie, czy pełna lodówka. Nieważne w której grupie aktualnie jesteś. Marz! Planuj! Wytyczaj cele! Działaj! Tylko Ty jesteś projektantem swojego przeznaczenia. To, jakich wyborów dokonasz, jakie decyzje podejmiesz zdefiniuje Twój byt. Miej odwagę marzyć, choć często od marzenia do realizacji jest naprawdę długa droga. Tylko Twoja siła i samozaparcie pomoże Ci ją pokonać.

Dzień Marzyciela przypomni Ci, że bez marzeń Twoje życie jest puste

Czy nie potrzebujemy do życia celów, jasno sprecyzowanych dążeń? Potrzebujemy! Dzięki celom nasze życie jest pełne. Dzięki dążeniu do wytyczonych zadań stajemy się silniejsi i bardziej pewni siebie. Motywacja rośnie w siłę na każdym etapie zdobywania kolejnych kroków i kroczków w drodze na sam szczyt. Często niestety jest tak, że same dla siebie jesteśmy największą przeszkodą w dążeniu do marzeń. Wiadomo bowiem, że dążenie do wyznaczonych celów bywa trudne, wymaga poświęceń, często przeorganizowania czasu, wyjścia z własnej strefy komfortu. Ile to razy same siebie przekonywałyśmy, że to się nie uda, mam za mało czasu, nie mogę ryzykować, nie mam wystarczających środków finansowych, by myśleć o swoich potrzebach, gdy tyle potrzeb mają moje dzieci. Znasz to? Ja znam bardzo dobrze. Ale koniec z takim myśleniem! Nie będę wymyślać kolejnych schodów pod górę, tylko wezmę za bary własne marzenia. I choć może nie zdobędę od razu szczytu, to jakże cudownie będzie odhaczać te małe cele, w drodze do niego.

Nawet najmniejsze sukcesy w drodze do celu motywują

Nic tak nie buduje jak sukcesy, nawet te najmniejsze. Najlepszy materiał do zbudowania fundamentu moich marzeń noszę w sobie. Tylko ja sama, swoją pracą, wiarą i determinacją mogę dotrzeć do celu moich marzeń. Urzeczywistnić je. Żeby żyć pełnią życia, potrzebuję marzeń. Dzięki nim mam wiarę, że mogę wszystko, że moje życie zależy ode mnie. Nie chcę wegetować! Chcę żyć pełnie, świadomie i w zgodzie ze sobą. Gdyby nie moje marzenia i stawiane małe cele, które tworzą drogę do nich, nie byłoby to możliwe. Dzięki nim odnalazłam w sobie to, co najlepsze – odwagę, siłę, cierpliwość i odporność na niepowodzenia.

Dzień Marzyciela i Planeta Marzeń

Wczoraj dostałam informację na maila o kampanii społecznej, obok której jako mama nie mogłam przejść obojętnie. Dzień Marzyciela to bowiem doskonała okazja, by spełnić marzenia dzieci zmagającymi się z chorobami nowotworowymi. Fundacja Urtica Dzieciom, która zorganizowała tę kampanię zachęca innych, by podzielić się swoim marzeniem (filmowo, rysunkowo czy w formie zdjęcia) na TEJ stronie. Jeśli 500 osób opowie o czym marzy, sponsor przekaże na konto Fundacji Utrica Dzieciom 50 tyś, które pomogą sfinansować 2 turnusy rehabilitacyjne dla najmłodszych dzieci, walczących z chorobami nowotworowymi. Z przyjemnością włączam się do akcji i również zachęcam Ciebie. Pomóżmy móc marzyć tym dzieciom! Do akcji włączyli się także znani i lubiani: Mateusz Damięcki, Anna Dec, Beata Sadowska, Joanna Jabłczyńska, Robert Janowski i Anna Wyszkoni. Dzień Marzyciela możesz spędzić pomagając marzyć chorym dzieciom, czyż to nie wspaniałe?

Dzień Marzyciela

Obejrzyj film pełen marzeń

#planetamarzen

 

Podobne wpisy

2 komentarze

  • Reply Natalia 8 września 2018 at 14:09

    Piękna inicjatywa

  • Reply Longina 15 października 2018 at 12:54

    Oczywiście że biorę udział :)

  • Leave a Reply