Dzieci, moda dziecięca, Rodzice

Dzień Dziecka – dzieci w telewizji

5 czerwca 2016

Dzień Dziecka. W mediach szum o najlepszych hulajnogach, rowerkach, lalkach i innych zabawkach. Rodzice szaleją, kupują coraz droższe prezenty, w sklepach tłumy. Przemysł kwitnie. Dzieci kochają prezenty. Moje również wertują gazetki reklamowe w poszukiwaniu tych wymarzonych, a na reklamach w tv krzyczą jedno przez drugie: Kupisz mi to Mamusiu?

Dzień Dziecka – dzieci kochają nowe zabawki, a rodzice chętnie spełniają życzenia swoich pociech zapominając o jednym. Tak naprawdę żaden najbardziej wypasiony upominek nie zastąpi wspólnego czasu. Ja wiem, żyjemy w czasach konsumpcjonizmu i pogoń za pieniądzem widoczna jest wszędzie. Każdy chce więcej i lepiej. Większy dom, nowsze auto, coraz większe i nowocześniejsze zabawki. Roboty, drony, interaktywne cuda. Kochamy dzieci i chcemy dla nich jak najlepiej. Prześcigamy się w wymyślaniu coraz ciekawszych atrakcji, składkowych prezentów, często zapożyczamy się, by spełniać te największe marzenia. W tej całej gonitwie podpartej przecież miłością zapominamy o najważniejszym. Wspólny czas zastępuje kolejny nowy gadżet. Nie mam dla Ciebie czasu, bo dużo pracuję. Dużo pracuję, byś miał te wszystkie cudowności, które notabene nie mieszczą się już w twoim pokoju. A gdyby tak zamiast kolejnych zarobionych pieniędzy na jeszcze jedną chwilę uśmiechu, wziąć kilka godzin wolnego i podarować cały dzień radości? Wspólne zabawy, piknik, wyjazd na lody czy spacer w zagajniku? Idę o zakład, że każde jedno dziecko będzie szczęśliwsze, gdy będzie miało rodzica calutki dzień tylko dla siebie. Wspólna zabawa jest czadowa! Dzieciaki będą roześmiane, a Ty poczujesz się o dziesięć lat młodsza, gwarantuję.

Co my robiliśmy w Dzień Dziecka? Podróżowaliśmy. Odwiedziliśmy telewizję, dzięki czemu dzieciaki będą miały fajną pamiątkę. Lekko zmieszany Antek i Anielka trzymająca w cuglach swój temperamentny charakterek tak mocno, że ci co jej nie znają mogliby pomyśleć, że jest nawet flegmatyczna. Franek o dziwo był sobą, choć na szczęście nie do końca dzięki czemu te kilka minut ustał w miejscu jak przystało na modela :). A Gajcik? Gajcik jak Gajcik – urocza, słodka i spokojna jak zwykle. Dzieci dały radę i kolejna wizyta w Pytaniu na Śniadanie odhaczona jako wspaniała nowa przygoda. A jacy byli dumni, że babcia z dziadkiem mogli obejrzeć ich na szklanym ekranie? Wciąż dopytywali kto mógł jeszcze ich oglądać :).

Oczywiście na tym nasz Dzień Dziecka się nie zakończył. Były też prezenty, choć uczciwie mówiąc to drobnostki. Postawiliśmy zdecydowanie na wspólny czas i wczoraj również wspólnie świętowaliśmy na rodzinnym pikniku, gdzie śmiechom i zabawom nie było końca. Dziś niedziela i czas dla dzieci nadal obowiązuje. Cały weekend dla nich. Kino? lody? na pewno coś wybierzemy, na razie biegamy po ciepłej trawie w ucieczce przed przestępcami. Żadne z nas nie chce być zakładnikiem. Dziś chłopcy przejęli stery, a dziewczyny w roli policjantek wymiatają :).

A poniżej materiał z Pytania na Śniadanie z tosinkami w roli głównej. Nie ukrywam, fajnie zobaczyć swoje szczęścia na szklanym ekranie. Już dziś myślę o tym, jak będą się oglądać za lat naście i komentować każdą minę ze śmiechem :). Chcecie zobaczyć jak maluchy wypadły? Klikajcie w zdjęcie!
tv1dzieci w telewizji dzieci i moda

 

Podobne wpisy

6 komentarzy

 • Reply Ania 6 czerwca 2016 at 10:51

  Zauważyłam że dzieci występujące w telewizji są bardzo „wyszczekane”. Przypadek? nie sądzę.

  • Reply Marta 6 czerwca 2016 at 19:37

   Nie bardzo mogę odnieść się do komentarza, gdyż nie znam wielu dzieci występujących w telewizji :). Ale skoro Ty zaobserowałaś to zjawisko, to może faktycznie telewizja „woli” dzieci wygadane niż te wycofane. Ja życzę swoim dzieciom, by zawsze miały swoje zdanie :).

 • Reply Marta mamawbiegu.pl 7 czerwca 2016 at 09:02

  U nas też w tym roku nie było tony prezentów, jakieś drobiazgi…
  Ale jak zaczęliśmy świętować w środę, to do niedzieli nam zeszło. Festyny, zabawy, lody, wycieczki i place zabaw :)
  A Tosinkowy występ, jak zawsze bomba !

 • Reply asia/wkawiarence.pl 15 czerwca 2016 at 20:14

  wspaniałości :) będą miały cudowna pamiątkę

 • Reply Wronkowa 10 lipca 2016 at 09:06

  Ja chcę zobaczyć, ale link nie działa ;)

  • Reply Marta 14 lipca 2016 at 18:52

   naprawdę? już sprawdzam i mam nadzieję poprawiam :)

  Leave a Reply