Dzieci, Kobieta, polecamy, Rodzice

Dziecko to szaleństwo, radość i niekończąca się zabawa

13 czerwca 2017

Ulżyło mi. Dopiero teraz zauważyłam jak bardzo ciążyło mi omijanie bolesnego tematu. Dziś otworzyłam blog ze spokojem i po raz pierwszy od bardzo dawna poczułam się tu znów u siebie. Nie potrafię pisać na chłodno. Ciężko mi sklecić kilka prostych zdań, gdy muszę uważać na słowa. Dziś mogę spokojnie opowiedzieć o tym co u nas, jak radzą sobie dzieci, co robimy, by zachować uśmiech i radość, pomimo mało sprzyjających wiatrów.

Moi piłkarze!

Chłopcy odkąd pamiętam interesują się piłką nożną. W kwietniu zapisałam ich do klubu sportowego i dwa razy w tygodniu chodzą na treningi. Zmęczeni, ale jakże szczęśliwi. Ich potencjał natychmiast zauważył trener i wyraźnie daje sygnał, że będą z nich ludzie ;). Ja z kolei po matczynemu wzruszam się z zupełnie innych powodów. Na boisku braterska miłość jest wyraźniejsza niż gdziekolwiek indziej. Podają do siebie, strzelają gole, w wiadomy tylko dla siebie sposób sygnalizują każdy kolejny ruch. A po strzelonej bramce przytulają się i tak głośno cieszą :). Najlepszy widok pod słońcem. I choć doszedł mi kolejny wydatek w czasie, gdy muszę liczyć się z każdą złotówką, nie żałuję. Zrobiłabym i robię wszystko, by wspierać pasje moich dzieci. A zapał chłopców do treningów tylko mnie w tym utwierdza.

Moje królewny

dziecko dziecko dziecko dziecko dziecko dziecko dziecko

Dziewczynki po powrocie z przedszkola wypełniają dom po brzegi. Dzięki nim on nie jest pusty. Biegają roznosząc zaraźliwy śmiech po kątach i najgorsze smutki potrafią odczarować w pięć minut. Uwielbiam je. Są coraz starsze, choć tak samo tulaśne jak dawniej. Każdy kąt, w którym stanęły zdaje się ożywać. To takie żywe srebra. Kłócą się rzadziej, bawią się coraz ładniej. I w czasie, gdy bracia pochłonięci są piłką, one zdają się tego już nie zauważać, brodząc w cudownie babskim świecie. Świecie pełnym głośnego śmiechu, zabaw, szalonych pomysłów czy układanych naprędce piosenek. Moje córki. Mistrzynie w rozśmieszaniu się wzajemnym i  hurtowym mówieniu „kocham”.

Zabawy podwórkowe

Odkąd zrobiło się ciepło żyjemy podwórkiem. Dziewczyny okupują huśtawkę, wynosząc z domu coraz większe ilości zabawek. Był już warsztat z gotowania (wyniosły połowę kuchni), szpital (biedne pokłute pluszaki)  a także próby huśtania się na brzuchu, na głowie i w towarzystwie siostry. Na tej niewielkiej huśtawce zmieścił się ich cały, dziecięcy świat. Śmiech niesie się daleko, a one niezmordowane wciąż wymyślają nowe zabawy i figury na nowej pajęczynie.

Żabi krykiet

dziecko dziecko dziecko dzieckodzieckodzieckodzieckodzieckodzieckodzieckodziecko

To nowy nabytek dzieciaków i przyznam szczerze fantastyczny. To zręcznościowa gra, która sprawdza się zarówno na powietrzu, jak i w domu, np. w czasie deszczu. W krykiet grają chętnie zarówno chłopcy jak i dziewczynki, choć siostry podczas własnych rozgrywek ustalają własne zasady i nie ma co im wchodzić w paradę :). Dziś na przykład wyniosły grę na drogę, bo trawa przeszkadza, a w domu już się znudziło. Ja od strony wizualnej muszę pochwalić wykonanie, bo drewniane żabki naprawdę wyglądają świetnie. Z przyjemnością uwieczniałam te radosne chwile, a dziecko czy młodsze czy starsze znajdzie w tej zabawie coś dla siebie.

Spokojne dziecko

Spokojne dziecko, to dziecko zaopiekowane i kochane. Dziecko, które żyje w dziecięcym świecie zabaw i przygód. Często bardzo ciężko jest ochronić ten dziecięcy świat pełen magii i wyobraźni, ale zawsze warto się starać. Im dłużej dziecko może pozostać dzieckiem, tym szczerszy i bezproblemowy będzie jego świat. Ja z całej siły walczę o taki świat dla moich dzieci.

dziecko dziecko

#rokdobrejzabawy

 

Podobne wpisy

2 komentarze

  • Reply AB 26 czerwca 2017 at 11:53

    Uwielbiam tego bloga, jest taki prawdziwy. Czuję jak ciepło i matczyna miłość wylewa mi się z ekranu. Zaczęłam czytać i zatraciłam się totalnie. Pozdrawiam.

    • Reply Marta 27 czerwca 2017 at 12:44

      Bardzo Ci dziękuję za ten komentarz. Szalenie mi miło :). Ściskam i cieszę się, że do nas trafiłaś :*

    Leave a Reply