Dzieci, Nauka przez zabawę, polecamy, Rodzice

Czy fajne zabawki muszą być drogie?

16 maja 2016
Czy fajne zabawki muszą być drogie? Jeszcze kilka lat temu, powiedziałabym że wyłącznie. Mój syn był pasjonatem wcale nie tanich klocków, które zdominowały jego prezentowe wybory na kilka ładnych lat. Uzbierało się tego tyle, że gdybym chciała przeliczać na złotówki, mogłabym za to kupić mały, używany samochód. Oczywiście nigdy nie żałowałam na klocki pieniędzy, uważam że to świetna zabawka, która rozwija manualność i wyobraźnię dziecka, jednak gdybym wcześniej spotkała dobrej jakości tańsze zamienniki, na pewno poszłabym tą drogą. Nie sądzę, by kilkulatek zobaczył różnicę, a wtedy to zaczęła się nasza przygoda z klockami.

Gdy kilka dni temu kurier zrobił dzieciom niespodziankę i przywiózł paczki z klockami Natalia, przekonałam się, że wcale nie trzeba wydawać dużo pieniędzy na to, by zaznać radości klockowego szaleństwa. Co więcej najstarszy syn wezwany do pomocy w składaniu budowli stwierdził, że wykonanie jest mega, a ludziki i zwierzątka w tych klockach są bardziej ruchome niż te, które znał ze swoich zbiorów. Ja zachwyciłam się kolorami, oraz ceną. Wciąż pamiętam cenę zestawów, które kupowałam dla syna, często gęsto robiąc zbiórki rodzinne. Syn dostawał jeden prezent od wszystkich, no ale cena zestawu sięgała i 500 zł, a było to ok. dziesięć lat temu. Klocki Natalia zaskoczyły mnie więc ceną bardzo mocno. Duży zestaw, w skład którego wchodzi 306 elementów, które tworzą wypasioną restaurację kosztuje 75, 99 zł. Mając porównanie takie jak ja, można śmiało stwierdzić, że to śmieszna cena. Celowo podałam cenę najdroższego z zestawów, inne można kupić nawet do 40 zł. Uważam, że to świetna alternatywa dla drogich klocków. Dziś każde dziecko ma szansę być maniakiem klockowego składania :).

A jak bawiły się nasze dzieci nowymi klockami? Świetnie! Chłopcy składali, a dziewczynki wpadły w ciąg codziennej zabawy w restaurację. Powożą autobusem (jest świetny!), kąpią ludziki w kąpielowych strojach w basenie i robią selfie z klockowego kija :). Wszystko na czasie!

Zresztą, zobaczcie sami. Zabawa przednia i łamiąca stereotypy, że fajne zabawki muszą być drogie. Dzieciaki naprawdę nie patrzą na cenę, one chcą się po prostu świetnie bawić. Dziś możemy skompletować wszystkie zestawy i to bez rodzinnych składek :). Mi się podoba. A ospa minęła szybko i bez zbędnej nudy ;)).czy fajne zabawki muszą być drogie? czy fajne zabawki muszą być drogie? czy fajne zabawki muszą być drogie? czy fajne zabawki muszą być drogie? czy fajne zabawki muszą być drogie? czy fajne zabawki muszą być drogie? czy fajne zabawki muszą być drogie? czy fajne zabawki muszą być drogie? czy fajne zabawki muszą być drogie? czy fajne zabawki muszą być drogie? czy fajne zabawki muszą być drogie? czy fajne zabawki muszą być drogie? czy fajne zabawki muszą być drogie? czy fajne zabawki muszą być drogie? czy fajne zabawki muszą być drogie? czy fajne zabawki muszą być drogie? czy fajne zabawki muszą być drogie?

Podobne wpisy

21 komentarzy

 • Reply ela 16 maja 2016 at 10:19

  Klocki wyglądają super, ale z tego co widzę to chyba raczej dla dziewczynek? Mam dwóch chłopców więc stąd pytanie :)

  • Reply Marta 24 maja 2016 at 22:55

   Elu dokładnie, bardziej dziewczęce te klocki niż chłopięce. Moim synom jednak nie przeszkadzał zbytnio ten fakt ;))

 • Reply Bożena 16 maja 2016 at 10:52

  Mamy klocki Natalia, jesteśmy mega zadowoleni, ze jest alternatywa dla drogiego lego :)

  • Reply Marta 24 maja 2016 at 22:55

   Są super, to fakt :)

 • Reply Marta mamawbiegu.pl 16 maja 2016 at 11:24

  Wow, jakie dopracowanie szczegółów. Dziewczynka strzelająca selfi mnie w sobie rozkochała :)

  • Reply Marta 24 maja 2016 at 22:56

   Dużo jest takich świetnych detali, rozpłynęłam się parokrotnie ;)

 • Reply Natalia 16 maja 2016 at 11:52

  Są świetne!!!

  • Reply Marta 24 maja 2016 at 22:56

   mega!

 • Reply Nefertari 16 maja 2016 at 17:18

  W istocie świetne, mnie zastanawia tylko jedno – niektóre elementy, np. kwiatki, wyglądają dokładnie jak Lego… Nie jest to jakieś łamanie praw autorskich, podróbka? Tj. świetnie, że są tańsze zamienniki, które trzymają poziom (po określenie „podróbka” często ma wydźwięk pejoratywny), ale jak ma się tutaj oryginał do kopii?

  • Reply Marta 24 maja 2016 at 22:57

   Nie mam pojęcia, szczerze mówiąc. Ale mój dorosły syn, kolekcjoner lego twierdzi że są całkiem inne ;).

 • Reply Asia Szarańska 17 maja 2016 at 06:11

  Natalia jest super :)
  Bardzo je lubimy.

  • Reply Marta 24 maja 2016 at 22:57

   My również pokochaliśmy te klocki :)

 • Reply Marta 17 maja 2016 at 10:35

  Ale fajowe.

  • Reply Marta 24 maja 2016 at 22:58

   bardzo :)

 • Reply Magda 17 maja 2016 at 11:15

  Dla mnie super! U nas sporo lego ale przyznam szczerze, że zestawy są albo odziedziczone albo z prezentów zbiórkowych. Właśnie szukam inspiracji prezentowych na zbliżające się urodziny mojej starszej córki i to będzie to :)))

  • Reply Marta 24 maja 2016 at 22:58

   Magdo nie wahaj się ani chwili, bo klocki naprawdę warte każdej złotówki :)

 • Reply Kasia 18 maja 2016 at 18:48

  Mamy już kilka zestawów i są naprawdę fajne i faktycznie cenowo bardzo atrakcyjne. Polecam z czystym sumieniem

  • Reply Marta 24 maja 2016 at 22:58

   Dokładnie, można kolekcjonować bez bólu :)

 • Reply Meg 19 maja 2016 at 05:48

  Klocki wyglądają super. Martuś czy one pasują do lego? Czy układają się z nimi dobrze? Próbowaliście?
  My kupowaliśmy całe zestawy zamienników lego duplo, były super, ale niestety nie łączyły się z oryginałami. Daj znać, mój Antek chce już tylko klocki.

  • Reply Marta 19 maja 2016 at 09:22

   Madziu tak, te klocki są kompatybilne z lego. Moje dzieciaki je łączą, pasują idealnie :)

 • Reply Klocki w przystępnej cenie idealne na Dzień Dziecka! - TosinkowoTosinkowo 23 maja 2017 at 21:06

  […] w przystępnej cenie to oczywiście klocki Natalia! Pisałam już o nich w zachwytach, pokazując TU bawiące się dziewczynki.Te klocki nadal są w użyciu, dziewczyny wracają do nich co jakiś […]

 • Leave a Reply