Dzieci, Kobieta, Rodzice

Człowiek pełen pasji żyje pełniej

24 sierpnia 2017

Człowiek pełen pasji żyje pełniej. Pasja daje poczucie szczęścia i wolności. Jeśli posiadasz pasję, posiadasz w życiu cel, a jak wiadomo cele działają bardzo korzystnie na naszą motywację. Zalet posiadania pasji jest całe spektrum. Dla mnie jedną z najwspanialszych zalet posiadania pasji jest fakt, iż są one akumulatorem naszego pozytywnego myślenia i energii.

W codziennym życiu, pełnym pędu łatwo zaniedbać swoje pasje. A gdy odpuścisz raz, czy dwa potem zaczynasz odpuszczać częściej i z coraz mniejszym żalem. Po jakimś czasie dojdzie do ciebie, że to był błąd, a twoje życie utknęło w jakimś martwym punkcie. Bo pasja nakręca. Dodaje energii, wyzwala moc, daje spełnienie i większe zadowolenie z życia. Pasjonaci kochają ludzi, są otwarci, ich doba zdaje się mieć 36 godzin.

Człowiek pełen pasji

Patrzymy na takich ludzi z podziwem. Muzycy, sportowcy, artyści. Ludzie czerpiący z życia garściami, opowiadający o swojej pasji godzinami. Oni także mają codzienne życie i obowiązki. Jak udaje im się pogodzić pęd życia z dbaniem o swoje zainteresowania? Tu odpowiedź jest prosta. To właśnie ludzie których rozpiera energia, ludzie nie trwoniący swojego czasu, ludzie czynni i aktywni. Bo dzięki dobremu planowi i wsparciu najbliższych, własnej motywacji i zacięciu możesz pogodzić wszystko. I choć wydawać by się mogło, że dokładanie pasji do i tak napiętego planu jedynie nas wymęczy, zapewniam że będzie to doskonała odskocznia od monotonii dnia. Pasja doda ci energii, wzbogaci twoją osobowość i zapewni ciągły rozwój. Na pewno przy dobrej organizacji znajdziesz na nią czas.

Uwielbiam ludzi z pasją. To właśnie oni zarażają optymizmem i radością życia. Warto z nich brać przykład, a w swoich dzieciach zaszczepiać chęć do rozwijania własnych zainteresowań. Kto wie? Może będzie to cudowny początek czegoś naprawdę wielkiego?

Szanujmy cudze zainteresowania i nie stawajmy na przeszkodzie w ich rozwoju. Człowiek ograbiany z własnych pasji staje się nieszczęśliwy, a pamiętajmy, że tylko ludzie szczęśliwi pragną uszczęśliwiać innych…

Podobne wpisy

No Comments

Leave a Reply