Dzieci, polecamy, Rodzice

5 hitów zabawkowych moich dzieci!

15 grudnia 2016

5 hitów zabawkowych, czyli ulubione czasoumilacze moich dzieci. Te zabawki są już w naszym domu jakiś czas i są w użyciu niemal codziennie. Choć w domu roi się od zabawek, do tych maluchy wracają stale. Są to absolutnie trafione pozycje, które polecam Wam gorąco, na przykład na prezent pod choinkę. Dzieci, które odwiedzają nasz dom bawią się nimi równie chętnie co mali właściciele.

KLOCKI MELI

5 hitów zabawkowych otwierają Kreatywne klocki Meli. Franio wypatrzył je na Zabawce Roku i od tamtej pory każdego dnia spędza z klockami wolny czas. W ślady poszedł Antek, ale także dziewczynki. Klocki o kształcie puzzli są idealne do budowania konstrukcji płaskich i przestrzennych. Ile już budowli wyszło spod rąk dzieci: samochody, koparki, walce, ale także domki i ludziki. Nawet nie sądziłam, że tak rozwijają wyobraźnię dzieci. Prześcigają się w wymyślaniu kolejnych wzorów, bawią się w grupie, ale też pojedynczo. To nie ograniczone pole zabawy. Ostatnio przedszkole, do którego chodzą maluchy zakupiło podobne zabawki i stały się one numerem jeden w całym przedszkolu :). Fantastyczna zabawka dla dzieci, które mają w sobie pasję tworzenia.

Możecie zakupić zestawy klocków od 150 do 1000 elementów. Klocki przeznaczone są dla dzieci od 3 lat, w ofercie również zestawy dla dziewczynek. Ceny w zależności od liczby elementów w zestawie wahają się już od 28 zł do 122 zł.

5 hitów zabawkowych 5 hitów zabawkowych 5 hitów zabawkowych 5 hitów zabawkowych

MIŚ RICCO

Spersonalizowany miś, która wita się z dzieckiem po imieniu. Miś opowiada bajki (można do niego wgrać aż 10 godzin bajek). Bajki w misiu można „wymieniać”, można wgrać własne powitanie, wierszyki i piosenki. Miś jest ładowany kablem USB podłączonym do komputera, lub ładowarką telefoniczną. Po ładowaniu spokojnie wystarcza na kilka długich godzin ciągłego opowiadania bajeczek. Gdy przychodzi czas ładowania, miś nas o tym informuje. Miś jest lekki i przyjemny w dotyku. Staje się ulubioną maskotką, bo dziecko może misia wszędzie ze sobą zabrać, a także wieczorem w łóżeczku posłuchać pięknych bajek. Miś ma regulacje głośności, dzięki czemu zasypiający maluszek nawet nie zauważa momentu ściszania zabawki. Miś jest ulubieńcem dziewczynek i to nie tylko moich. Małe koleżanki nocujące w naszym domu zawsze urządzają losowanie, która zasypia w towarzystwie misia Ricco :).

Cena Misia Ricco nie jest niska. W sklepie Smyk kosztuje 277 zł, choć na ceneo znalazłam za 183 zł. Mamy misia prawie od roku, wciąż jest ukochaną zabawką. Taka inwestycja może się zatem opłacać. Oryginalnie miś posiada pomarańczową koszulkę, ale moje dziewczyny stwierdziły, że lepiej wygląda bez :).5 hitów zabawkowych 5 hitów zabawkowych 5 hitów zabawkowych

GRA PLANSZOWA PEŁNY KURNIK

Banalnie proste reguły gry, a gra niezwykle wciągająca. Całą rodziną gramy w nią bardzo często, gra jest zrozumiała już dla trzylatki. Dlaczego wymieniłam tę grę, choć mamy cały stos różnych? Ano dlatego, że kupiłam ją niegdyś w pepco za jakieś grosze i kompletnie nie spodziewałam się, że okaże się takim hiciorem!

W grze chodzi o to, by własny kurnik zapełnić kurami. W zależności od wskazań ( każda liczba wyrzuconych oczek ma własne zadania) zdobywamy jaja, kurczaki lub kury. Trzy jaja możemy wymienić na kurczaka, a trzy kurczaki na jedną kurę. W zapełnieniu kurnika przeszkadza nam lis, który czai się na nasze kury. Możemy go odstraszyć wymieniając trzy kury na koguta, który ostrzega przed lisem. Musimy jednak pamiętać, że liczy się szybkość zapełniania kurnika i kto pierwszy zdobędzie wszystkie kury wygrywa. Tak więc mamy ryzyko, zaskakujące zwroty akcji i masę śmiechu :).

Na pudełku widnieje oznaczenie, że gra jest skierowana dla dzieci w wieku 6 +, ale jak pisałam wyżej już nasza 3 letnia wówczas Gaja świetnie odnalazła się w tej grze i dawała spokojnie radę.

Cena gry 19 zł5 hitów zabawkowych 5 hitów zabawkowych 5 hitów zabawkowych

KAPITALNE ŁAMIGŁÓWKI

Prawdziwa gratka dla pasjonatów zabaw logicznych, miłośników główkowania i wielbicieli wszelakich szyfrów. Nie ma dnia, by moje dzieci nie zadawały sobie wzajemnie zagadek i nie domagały się ich od nas, rodziców. Od jakiegoś czasu, gdy wyczerpały mi się własne pomysły posiłkuję się właśnie takimi czadowymi kartami z zagadkami, których u Kapitana Nauki znajdziecie w bród. W jednym zestawie znajdziecie ponad 100 zabaw i gier logicznych. Zestawy są różnorodne i podzielone na przedziały wiekowe dziecka. Znajdziemy gry dla 4-5 latków, 5-6 latków, 7-8 latków. Świetna sprawa! My uwielbiamy!

Cena jednego zestawu to 19.99 zł. Widziałam, że teraz była gdzieś promocja i można było zakupić zestaw już za niecałe 14 zł!5 hitów zabawkowych 5 hitów zabawkowych 5 hitów zabawkowych 5 hitów zabawkowych

KLOCKI NATALIA

Pamiętacie klocki, które były u moich dziewczynek alternatywą dla Lego? Wciąż są w użyciu, wciąż się nimi cudownie bawią. Budują, przebudowują, bawią się w restaurację. Klocki są kompatybilne z Lego i Cobi, więc to dodatkowy atut dla klockomaniaków. Bajecznie kolorowe, słodkie, z całą gamą możliwości. Rozwijają kreatywność oraz zdolności motoryczne. Moje córeczki spędzają długie godziny na zabawie tymi klockami. Zestaw Restauracja zawiera aż 306 klocków oraz 8 figurek do złożenia. Do tego stoliki, parasole, napoje i przekąski. Iście bogaty zestaw za atrakcyjną cenę. Oczywiście moje Skarby łączą swoje zestawy, dzięki czemu ich zabawa jest jeszcze bardziej ciekawa.

Zestaw Restauracja kupicie już za ok. 70 zł.

5 hitów zabawkowych 5 hitów zabawkowych 5 hitów zabawkowych 5 hitów zabawkowych

KROKODYL DENTYSTA

Zastanawiałam się czy umieścić tę grę w zestawie hitów, gdyż tą jedną mamy od niedawna. Intensywność zabawy tą grą jednak zaważyła o tym, że ją również dodaję. Gra zręcznościowa, która wprost pochłonęła dziewczynki. Choć mi osobiście po kilku kolejkach wydała się nudna, one jak zaczarowane wciąż w nią grają. Gra wymaga sprytu i refleksu :). Zabawa polega na tym, by sprawdzać ząbki krokodyla po kolei wciskając go do momentu, aż paszcza się zamknie. Spokojnie zabawka jest bezpieczna i krokodyl nie gryzie mocno ;). Chodzi głównie o emocje. Nigdy nie wiemy po naciśnięciu którego ząbka krokodyl kłapnie paszczą. Wygrywa ten gracz, który najmniej został „pogryziony” przez krokodyla. Dużo śmiechu i radości.

Cena gry ok.65 zł5 hitów zabawkowych 5 hitów zabawkowych 5 hitów zabawkowych

To jest 5 hitów zabawkowych moich dzieci. Dzieci nie porzuciły ich w kącie, choć wciąż przybywają nowe zabawki. Polecam je serdecznie. Jestem pewna, że są to po prostu pewniaki :).

Podobne wpisy

2 komentarze

  • Reply Macierzyństwo - raz! 2 stycznia 2017 at 21:41

    Nie wiedziałam, że są takie misie :)

  • Reply Kiedy dzieci zaczną bawić się same? Czy to w ogóle nastąpi?Tosinkowo 1 lutego 2019 at 18:31

    […] lepsza w odgrywaniu scenek. Ja byłam na tyle kiepska, że szybko dziewczynki zrozumiały, że z mamą jest fajnie, ale np przy grach planszowych, za to beznadziejnie na wymyślonych imprezach lalkowej rodziny. Czy mnie to zmartwiło? No jakoś […]

  • Leave a Reply