Dzieci, Rodzice, świętujemy

4 Urodziny Anielki kończą styczniowe świętowanie :).

25 stycznia 2016
Dziś są Urodziny Anielki. Mała skończyła 4 lata. Zawsze była wyższa od rówieśniczek, a Jej wcześnie i bujnie owłosiona głowa już w niemowlęctwie dodawała Jej miesięcy. Od zawsze była mała – dorosła, co jest kompletnym przeciwieństwem jeśli chodzi o młodszą siostrę. Dziś również zdaje się być starsza, niż wskazuje na to metryka. Ma zawsze wiele do powiedzenia, wiedzie prym gdzie tylko się zakręci, w mig załapuje wszelkie wierszyki i piosenki, które po przyjściu z przedszkola z lubością nam intonuje.

Zdaje się być w swoim żywiole, gdy ktoś ma życzenie, by pokazała co nowego potrafi. W przeciwieństwie do chłopców chętnie robi za rodzinną „małpkę” i chwali się każdą nabytą umiejętnością. Im większa publika, tym większe szczęście. Teraz przygotowuje się do roli na Dzień Babci i Dziadka i każdego dnia słyszę wierszyki, piosenki oraz mowę powitalną, która przypadła dumnej Córci w udziale. Aktoreczka. Całą sobą. Bardzo jestem zadowolona z przedszkola do którego chodzi, a o którym wcześniej Wam wspominałam. Byłam bardzo zaaferowana wizją posłania tam Anielki, a dziś mój entuzjazm tylko kwitnie. Cudowna kadra, przekochane Ciocie – mała nachwalić się Ich nie może :). A to jak każdego dnia wstaje z radością, bo zaraz pójdzie do przedszkola tylko mnie utwierdza w przekonaniu, że to jest właśnie jej miejsce. Dziecko, które nie cieszy się z weekendów to Ona ;). Dla mnie jako rodzica to wielka radość. Cudownie utwierdzić się w przekonaniu słusznych wyborów. W przyszłym roku na pewno dołączy Gaja. I aż ciekawa jestem czy i Ona tak wsiąknie. Chciałabym.

Teraz, gdy piszę te słowa Anielka siedzi nieopodal i przewracając kartki w książeczce udaje, że czyta siostrze. Przy czym są to tak sensownie wymyślone na biegu zdarzenia, że aż przez ramię Jej zajrzałam, czy czasem czytać się nie nauczyła :). Zresztą w pamięci mam ciągle jak przekomarzając się z Franiem, który wykłócał się z nią o to, że czytać jeszcze nie umie chciał poddać ją szybkiemu testowi i podsunąwszy pod nos gazetę rzekł: ” Tak? Potrafisz czytać??? To co tu jest napisane???”Anielka w sekundzie odpowiedziała: „Umiem, umiem – ale nie przeczytam, bo nie mam okularów!”Parsknęliśmy wtedy stadnie i stwierdziliśmy, że ta Dziewczyna da sobie radę w życiu. Nikt, ani nic jej nie zagnie. Wie swoje i ostro tego broni. Ba! W mig ma argumenty, z którymi ciężko dyskutować ;).

Anielko!

Przede wszystkim życzę Ci Córeczko prawdziwych przyjaciół. Żebyś miała się na kim wesprzeć, gdy Ci ciężko, ale też co bardzo ważne, byś mogła dzielić z nimi swoją radość. Życzę Ci , by Twoja odwaga procentowała. Życzę Ci, by to co kochasz stanowiło o Twoich wyborach. Byś wybierała zawsze w zgodzie ze sobą, nigdy przeciw sobie. Chciałabym żebyś nie wylewała łez, no chyba że z radości. I żeby zawsze towarzyszyło Ci zdrowie i szczęście. Bądź silna, mądra i piękna – zwłaszcza w środku. Kochaj, ciesz się i żyj pełnią życia. Niechaj to, czym zachwycasz najbardziej nigdy nie zgasło. Twoje imię mówi, że potrafisz nade wszystko budować relacje z ludźmi – zdaję się, że już to zauważyłam :). Buduj te relacje najpiękniej jak potrafisz, nieś dobro, nie zapominaj o rodzeństwie. Pamiętaj, że choć nie mam takiej mocy, by zawsze chronić Cię przed problemami życia, nigdy nie zostawię Cię z nimi samej. 

Bardzo Cię kocham Nelindziu :*Urodziny Anielki.jpg Urodziny Anielki.jpg

Podobne wpisy

16 komentarzy

 • Reply Natalia 25 stycznia 2016 at 17:52

  Sto lat śliczna panienko! :* Bądź szczęśliwa, zdrowa! I oby spełniły się wszystkie Twoje marzenia!

  • Reply Marta 25 stycznia 2016 at 19:32

   Dziękujemy bardzo! :*

 • Reply Bożena 25 stycznia 2016 at 18:16

  Nalka, samych cudowności w życiu :)))

  • Reply Marta 25 stycznia 2016 at 19:33

   Dzięki Ciociu! :D

 • Reply Melisa 25 stycznia 2016 at 19:12

  wszystkiego co najlepsze dla Neli :)
  P.S. Zawsze jak patrzę na Twoje dziewczynki to mam wrażenie, że Gai bardziej pasowałoby imię Anielka, a Neli – Gaja, tak pod względem charakterów :)

  • Reply Marta 25 stycznia 2016 at 19:34

   Meliso, a wiesz? sporo w tym racji – Anielka mało anielska :P. Buziaki!

   • Reply Melisa 25 stycznia 2016 at 20:48

    Gaja kojarzy mi się z taką charakternością, a Nela łagodnością, a u Was to zdaje się na odwrót :) hihi :)

 • Reply Anna 25 stycznia 2016 at 19:19

  Anielko jedtes małą dziewczynka badz szczesliwa wkrotce bedziesz wielką?

  • Reply Marta 25 stycznia 2016 at 19:35

   Bardzo piękny plan, spodobałby się Neli :P. A poważnie, bardzo dziękujemy! :*

 • Reply Agnieszka 25 stycznia 2016 at 19:39

  Śliczna ta Twoja córcia tak jak wszystkie maluchy, Spełnienia Marzeń dla tej roześmianej panienki :) Agnieszka

 • Reply Wierszokletka 25 stycznia 2016 at 22:16

  Nelciu Kochana, uśmiechaj się często, rośnij zdrowo, w miłości i szczęściu dokoła :) spełniaj dziecięce marzenia i zawsze bądź sobą! 100 lat, Ślicznotko! Moc buziaków :********

 • Reply Kasia 26 stycznia 2016 at 15:59

  100 lat dla Anielki! :*

  • Reply Marta 26 stycznia 2016 at 22:35

   dziękujemy :)

 • Reply Agata 26 stycznia 2016 at 19:58

  Wszystkiego Naj-Naj dla slicznej malej Cyganeczki! :*

  • Reply Marta 26 stycznia 2016 at 22:35

   Dziękujemy :* :)

 • Reply Rivulet 28 stycznia 2016 at 19:17

  Wszystkiego NAJ dla małej damy :*
  Zakochałam się w tych kreacjach :D

 • Leave a Reply